Starogard gospodarzem XI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

Od 11 lat Straż Miejska w Gdańsku organizuje Olimpiadę Wiedzy o Bezpieczeństwie. W 2018 roku po raz pierwszy jej gospodarzem będzie Starogard Gdański.

Finał XI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie odbędzie się 22 marca 2018 r. w Starogardzkim Centrum Kultury. Głównym organizatorem będzie gdańska Straż Miejska oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Współorganizatorami będą Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim, Tczewie, Pelplinie, Rumii, Kwidzynie, Chojnicach, Kościerzynie i Malborku.

22 września w Urzędzie Miasta Starogard Gdański spotkali się komendanci straży miejskich i gminnych z województwa pomorskiego. Ustalali szczegóły i dzielili się zadaniami przy organizacji XI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Przywitali ich prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak oraz jego zastępca ds. społecznych Maciej Kalinowski.

– Uważam, że idea Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie jest niezwykle ważna. Młodzież powinna wiedzieć jak zadbać o siebie na drodze i jak w ogóle postępować, żeby w codziennym życiu być zawsze bezpiecznym. Bardzo się cieszę, że kolejny finał tego niezwykle ważnego konkursu odbędzie się właśnie w Starogardzie Gdańskim. Życzę Państwu powodzenia przy organizacji. Jestem przekonany, że dołożycie wszelkich starań, aby olimpiada wypadła jak najlepiej – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

– Bardzo się cieszymy, że to my w 2018 r. zorganizujemy finał Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością. Do udziału w nim zgłasza się około 1000 osób z pomorskich szkół średnich. Zwycięzca odbierze darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia, ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną. Na atrakcyjne nagrody rzeczowe może liczyć każdy finalista. Także szkolny koordynator, który przygotuje zwycięzcę konkursu, dostanie indeks na darmowe studia podyplomowe w GWSH – mówiła Krystyna Kwidzińska-Kulas, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Starogardzie Gdańskim.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl