SCK nagrodziło mecenasów i przyjaciół starogardzkiej kultury

Dzięki ich finansowemu wsparciu kultura w Starogardzie ma się dobrze. Pomagają ją rozwijać, gdyż cenią sobie wzruszenia i emocje, które ubogacają życie mieszkańców miasta. 10 lutego podczas uroczystej Gali Starogardzkie Centrum Kultury podziękowało wszystkim darczyńcom i przyznało tytuły „Mecenasa Kultury” i „Przyjaciela Kultury” za pomoc przy organizacji imprez kulturalnych w 2016 roku. Szczególne podziękowania otrzymały również starogardzkie media.

Kultura czyni nasze życie bogatszym. Bez niej człowiek byłby tylko jednym z przypadkowych wydarzeń w przyrodzie. Dlatego tak ważni są ludzie, którzy z zamiłowania i pasji bez oporu wspierają wysiłki i działania artystów, twórców, instytucji kulturalnych i naukowych. – Dzięki Wam właśnie, naszym patronom i mecenasom rozwijamy w mieście kulturę, która sprawia, że żyjemy pełniej i przeżywamy więcej – powiedział Łukasz Rocławski, witając gości.

10 lutego Starogardzkie Centrum Kultury podziękowało wszystkim osobom i instytucjom, które przez cały 2016 rok wspierały ich działania. Dyrektor SCK podziękowała też wszystkim pracownikom za zaangażowanie i oddanie swojej pracy.

Ewa Roman Dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury

– Nasza jednostka zajmuje się nie tylko organizacją imprez, ale również szeroko pojętą edukację kulturalną – powiedziała Ewa Roman. – Tutaj właśnie rozwijają swoje talenty zarówno ci najmłodsi, młodzież, jak i najstarsi mieszkańcy miasta. Tygodniowo SCK odwiedza blisko 600 osób. W 2016 roku odbyło się prawie 200 imprez. Najintensywniejszy i najbardziej pracowity był kwiecień. 31 imprez na 30 dni, to świadczy o tym, że co dzień coś się w mieście działo. Podkreśliła jednak, że bez wsparcia mecenasów i przyjaciół kultury wiele imprez po prostu by się nie wydarzyło. – Nie zorganizowalibyśmy Dni Starogardu, Nocy Bardów, Zlotu Weteranów Szos Historia na Kołach, wystawy Sztuka Polska, Turnieju Tańca Towarzyskiego i wielu innych – przyznała dyrektor SCK. – Dziękuję temu, że nam zaufaliście i pomogliście mogliśmy nie tylko poszerzyć ofertę, ale też zapewnić lepszą jakość proponowanych wydarzeń, za to bardzo dziękuję – kontynuowała. – Dzięki Waszej pomocy w 2016 roku pozyskaliśmy dodatkowe 350 tys. zł na starogardzką kulturę.

Mecenasi Kultury 2016

W podziękowaniu za otwartość i życzliwość dla inicjatyw kulturalnych wyróżnienie „Mecenasa Kultury 2016” otrzymali: Stefan Lubawski, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA, w imieniu których nagrodę odebrała Janina Lubawska, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Star-WIK” sp.z o.o. Joanna Myślińska, prezes Elektrociepłowni Starogard Leszek Wiśniewski, prezes Firmy Gama Mariusz Popławski, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „STARKOM” sp.z o.o.,Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „Stary Las” sp.z o.o – w imieniu prezesa nagrodę odebrała Magdalena Hoppe ,nadleśniczy Roman Tomczak -Nadleśnictwo Starogard oraz Zenon Błański prezes Banku Spółdzielczego w Starogardzie Gdańskim.

Mecenasi Kultury 2016

Przyjaciele Kultury 2016

Wśród „Przyjaciół Kultury 2016”, którzy swoim zaangażowaniem sprawili, że Starogard Gd. wprost tętnił kulturalnym życiem i obfitował w wydarzenia kulturalne, znaleźli się: Jolanta Popławska prezes Przedsiębiorstwo Inżynierii Sanitarnej PROGRESS sp z o.o., dyrektor Pomorskiej Szkoły Wyższej Jacek Łepek, Sklep Carrefour Starogard Gdański, Dovista Polska Sp. z o.o., prezes firmy Majkowski Brokers Sp. z o.o. Ireneusz Majkowski, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego, prezes HANSEATIC Coal & Coke Trading Polska Sp. z o.o. Krzysztof Śliwa, Stowarzyszenie Wspomagające Osoby ze Środowisk Dysfunkcyjnych „Można Inaczej”, Miejski Zakład Komunikacji w Starogardzie, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Mariusz Szwoch StudioMario, Klub Motocykli Dawnych oraz właściciel firmy Ega – Adam Gudalewski.

Przyjaciele Kultury 2016

Szczególne podziękowania popłynęły w stronę starogardzkich mediów oraz sponsorów I Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Memoriał Edwarda Kowalke, za który SCK otrzymało w tym roku Nagrodę Prezydenta Miasta „Wierzyczankę 2016”.

Przedstawiciele starogardzkich mediów

Nagrodzeni otrzymali grafikę Józefa Olszynki i Adama Harasa oraz płytę z tegorocznej Nocy Bardów. Wszyscy wyróżnieni serdecznie podziękowali, zapewniając że będą dalej wspierać starogardzką kulturę. Zanim jednak dyrektor SCK wzniosła symboliczny toast za nowy 2017 rok kulturalny, Łukasz Rocławski zapewnił wszystkich, że będzie on pełen kulturalnych cudów. – To będzie rok wielu jubileuszów – powiedział prowadzący Galę. – Podczas obchodów Dni Starogardu odbędzie się V Wielki Jarmark Kociewski, w listopadzie odbędzie się XXV Noc Bardów, a 40. lecie w 2017 roku obchodzić będą Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls” oraz Galeria A im. Michała Faryseja

Wieczór umilił pokaz tańca towarzyskiego i baletowego. Zatańczyły pary ze starogardzkiego klubu „Impuls”: Wiktoria Szramke i Łukasz Sojka oraz Julia Cyrzan i Michał Dudek. Fragment baletu Don Kichot do muzyki Ludwika Minkus zaprezentowała Zosia Lichy, która na co dzień tańczy pod okiem Janina Czyszak – absolwentki Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl