PSONI we Wrocławiu

Dzieci i młodzież z Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Starogardzie Gdańskim w sierpniu odwiedzili Wrocław. Ich wycieczkę współfinansowały liczne instytucje fundacje i przedsiębiorstwa. Dzisiaj dzielą się wrażeniami i wszystkim darczyńcom dziękują.

W dniach 23-26.08.2017 roku członkowie Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Starogardzie Gdańskim uczestniczyli w projekcie „Poznajemy Wrocław – Stolicę Dolnego Śląska”. W trakcie wyjazdu zwiedzili Zamek Książ w Wałbrzychu i podziwiali egzotyczne rośliny w przyzamkowej Palmiarni. Spacerowali po Ostrowie Tumskim i Starym Mieście, gdzie zauroczyły ich piękne, stare, odrestaurowane kamienice oraz budynek ratusza. Wszyscy byli pod wrażeniem Panoramy Racławickiej. Wjechali też na 49 piętro SKY TOWER, gdzie z tarasu widokowego rozciągała się panorama Wrocławia. Największe wrażenie na wszystkich zrobiło Wrocławskie Zoo wraz z Afrykarium. Tam zobaczyli faunę i florę ciepłych mórz. Z pewnością niepowtarzalną atrakcją dla uczestników było zwiedzanie bardzo nowoczesnego, multimedialnego muzeum wody Hydropolis. Podczas jednego z wieczorów obejrzeli specjalny pokaz gry światła i dźwięku, stworzony na jednej z największych fontann w Polsce. Do Starogardu wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.

W imieniu uczestników Zarząd Koła PSONI z głębi serca dziękuje wszystkim, którzy pomogli zrealizować projekt: Fundacja PKO Banku Polskiego, Fundacja PZU, PCPR Starogard Gdański, EMPAC POLSKA, Ciecholewski – Wentylacje, STAR-WIK, Nadleśnictwo Starogard Gdański, Nadleśnictwo Lubichowo.

 

 

 

 

 

 

 

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl