Przedszkolaki z Modraczka odwiedziły Komendę Policji

27 września starogardzką komendę policji odwiedziły 5-latki z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 6 w Starogardzie Gdańskim. Dzieci zapoznawały się ze specyfiką pracy policji oraz zwiedzały jednostkę z zainteresowaniem przypatrując się pracy funkcjonariuszy.

W środę, 27 września starogardzcy policjanci gościli w progach swojej komendy wychowanków z przedszkola „Modraczek” w Starogardzie Gdańskim. W trakcie wizyty w policyjnej jednostce dzieci zwiedziły budynek komendy oraz dowiedziały się, jak wygląda codzienna służba mundurowych. Policjanci pokazali swoim gościom strzelnicę, lustro weneckie, niebieski pokój oraz siłownię.

To niecodzienne spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i bezpiecznej zabawy. Największą atrakcją dla dzieci okazało się wykonanie daktyloskopii oraz pokazanie, w jaki sposób policjanci zabezpieczają pozostawione przez przestępców ślady kryminalistyczne.

Na zakończenie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło najwięcej emocji. Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań.

Źródło: KPP w Starogardzie Gdańskim

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl