Prezydent Stankowiak udzielił ślubu w Starogardzie

W piątek, 5 sierpnia w Sali Kryształowej w Starogardzie prezydent miasta Janusz Stankowiak udzielił pierwszego ślubu w swojej karierze. Węzłem małżeńskim połączył pracowników służby zdrowia Sylwię Kotarską, która jest technikiem rehabilitacji i lekarza Tadeusza Rocławskiego.

–  To był mój debiut. Dobrze, że zdenerwowanie ustąpiło wzruszeniu, ale zapamiętam ten dzień do końca życia  – mówił z przejęciem prezydent Stankowiak. – Być może w przyszłości nabiorę wprawy, jeśli któraś z par młodych zechce jeszcze, abym to ja odczytał im przysięgę małżeńską. Oczywiście o ile pozwolą mi na to inne obowiązki – dodał.

– Wiedzieliśmy, że prezydent może udzielać ślubów z mocy prawa – powiedział pan młody. Chcieliśmy, aby ten dzień był niezapomniany i wyjątkowy, dlatego poprosiliśmy go o przewodniczenie uroczystości zaślubin. Ku naszej ogromnej radości prezydent się zgodził.

Ceremonia przebiegła sprawnie w dostojnej i uroczystej atmosferze. Po złożeniu przysięgi małżeńskiej, założeniu obrączek i podpisaniu aktu ślubu, prezydent złożył młodej parze życzenia wszelkiej pomyślności. Życzył im dużo miłości, podkreślając, że miłość w życiu jest najważniejsza. Zakończył słowami „Wspierajcie się i bądźcie dla siebie najlepszymi przyjaciółmi”.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl