„Oczy Brigitte Bardot” w Starogardzie Gdańskim

22 sierpnia wyjątkowa osobowość zagościła w Starogardzie Gdańskim. Barbara Krafftówna – znana wszystkim z roli Honoratki z filmu „Czterej pancerni i pies” wystąpiła na scenie kina Sokół. Towarzyszył jej Remigiusz Grzela – autor książki „Krafftówna w Krainie czarów”.

Widzowie mogli wczoraj obejrzeć nagranie sztuki Remigiusza Grzeli „Oczy Brigitte Bardot”, gdzie główną rolę zagrała znakomita Barbara Krafftówna. Aktorka obchodzi w tym roku 70-lecie pracy scenicznej. Świętowała je wczoraj na scenie kina Sokół wraz z Remigiuszem Grzelą – autorem książki o pani Barbarze „Krafftówna w krainie czarów”.

-Jestem głęboko poruszona emocjonalnie, sentymentalnie.., że jestem w tym mieście, że jesteśmy tutaj z Remigiuszem wraz z rezultatem naszej współpracy – mówiła. -Jestem dumna, że strzeliłam nawet nie w dziesiątkę – w setkę – trafiając na taką osobę jak Remigiusz – chwaliła pisarza Krafftówna.

-Moje przygotowania do przyjazdu i spotkania z Państwem były więcej niż emocjonalne- zwierzyła się aktorka. -Bo ja już nie jestem obca – a to dzięki Remigiuszowi, obywatelowi Starogardu Gdańskiego -dodała.

Pani Barbara skierowała też słowa podziękowań do rodziców i nauczycieli Remigiusza Grzeli, którzy odpowiednio ukierunkowali młodego człowieka by rozwijał swoje zdolności.

Sztuka pt. „Oczy Brigitte Bardot” w reżyserii Macieja Kowalewskiego z Barbarą Krafftówną i zmarłym w tym roku Marianem Kociniakiem poruszyła widzów. Aktorka zebrała owacje na stojąco, nie kryjąc wzruszenia.

Już dziś, 23.08.2016 o godzinie 19:00 w Starogardzkim Centrum Kultury kolejne spotkanie, na którym odbędzie się promocja książki pt. „Krafftówna w krainie czarów”.

Goście i fani będą mogli osobiście spotkać się z autorem książki oraz legendą polskiego kina i otrzymać autografy. Wstęp na promocję książki jest wolny.

Zapraszamy.

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl