Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Miejskiej Oświaty, Rodzice, Uczniowie,

Obchodzony 14 października Dzień Edukacji Narodowej to dla społeczności szkolnej najważniejsze święto w roku, a jednocześnie doskonała okazja, by podziękować nauczycielom za trud i poświęcenie, jakie wkładają w niełatwy, a często także żmudny proces edukacji młodego pokolenia. Dziękuję za Państwa cierpliwość, wyrozumiałość i wsparcie, jakim otaczacie swoich uczniów. Jestem niezmiernie wdzięczny za to, że pomagacie odkrywać ich możliwości, pasje i talenty. To dzięki temu starogardzianie z dumą mogą mówić „Tu rodzą się gwiazdy”.

Słowa uznania kieruję również do pracowników administracji oraz obsługi. Wspieracie nauczycieli, przyczyniając się do tworzenia przyjemnych warunków nauczania i nauki.

Wszystkim pracownikom szkół oraz przedszkoli w Starogardzie Gdańskim życzę satysfakcji z codziennej pracy, a także radości z przebywania z uczniami i wspólnego kreowania ich przyszłości.

Rodzicom życzę cierpliwości w przechodzeniu razem ze swoimi pociechami przez czas edukacji szkolnej i odkrywania siebie. Uczniom – niesłabnącego zapału w zdobywaniu wiedzy oraz nabywaniu nowych umiejętności. Niech czas, kiedy chodzicie do szkoły będzie tym, który do końca życia będzie wspominać z szerokim uśmiechem.

Wierzę, że trwający rok szkolny, choć ze względu na pandemię koronawirusa skomplikowany, przyniesie Wam Wszystkim wiele pogodnych dni, przepełnionych optymizmem, a szeroko rozumiana odpowiedzialność, za siebie i innych, pozwoli przetrwać ten trudny czas.

Wszystkiego najlepszego!”

Prezydent Miasta Starogard Gdański
Janusz Stankowiak