Radość ze sportu w czystej postaci

Piękna pogoda, mnóstwo uśmiechów i wiele frajdy. Tak podsumować można pierwsze Dziecięce Zawody Rowerkowe w Starogardzie Gdańskim. 16 września br. na stadionie im. Kazimierza Deyny spotkało się aż 350 młodych rowerzystów, którzy postanowili poczuć smak rywalizacji.

W sobotę 16 września mali pasjonaci sportu z dumą prezentowali swoje rowery na stadionie w Starogardzie Gdańskim. Na linii startu stanęły dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Blisko 350 zawodników. Wspierali ich rodzice, którzy gorąco dopingowali szczególnie tych najmłodszych do zabawy. Bo ta była tu najważniejsza.

Małych zawodników powitał prezydent miasta Janusz Stankowiak.

— Wasza tak liczna obecność przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówił Janusz Stankowiak, prezydent Starogardu Gdańskiego. – Po raz pierwszy wspólnie z „Dziennikiem Bałtyckim” organizujemy w naszym mieście taką imprezę, ale już dziś mogę zapewnić, że nie po raz ostatni. Mottem Starogardu Gdańskiego jest hasło – Tu rodzą się gwiazdy. Być może dziś widzimy tu talenty na miarę Szurkowskiego, Szozda, Mytnika, czy innego wybitnego polskiego kolarza. Mam nadzieję, że wielu z Was załapie bakcyla, który przerodzi się w pasję do tego wyjątkowego sportu – spuentował Prezydent.

Tu nie było przegranych

Każdy mały kolarz był bowiem zwycięzcą! Dla wszystkich organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale i dyplomy. Dodatkowo mali sportowcy mogli stanąć na podium i pozować fotografom oraz rodzicom do pamiątkowych zdjęć.

W przerwie pomiędzy startami dzieci chętnie korzystały ze strefy dmuchawców i sportowych animacji, które przygotowali dla nich pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji. Były zabawy z chustą, bańki mydlane, układanie wielkich puzzli, kolorowanki, rzuty do celu, przeciąganie liny i zabawy przy muzyce.

Dmuchana zjeżdżalnia była jedną z wielu atrakcji dla dzieci.
Strefa animacji dla najmłodszych.

Na dzieci czekało też mnóstwo innych atrakcji. Szczególne uznanie zdobywali mali, puchaci przyjaciele z Rodzinnego Parku Rozrywki z Zagrody Kociewskiej w Godziszewie. Zachęcali maluchy do zabawy, przybijając piątki i robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia. Wiele uwagi małych sportowców zdobyli też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, którzy prowadzili edukację z zakresu bezpieczeństwa i pokazywali uczestnikom na czym polega ich praca. Zaś o dobrą strawę podczas zawodów zadbały niezawodne panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Klonówce.
Głównym Mecenasem Dziecięcych Zawodów Rowerowych organizowanych przez „Dziennik Bałtycki” była gmina miejska Starogard Gdański. Wydarzenie wsparł również OSiR Starogard Gdański. Sponsorem głównym zawodów był ORLEN SA.

Materiał prasowy: Magdalena Dalecka

Zdjęcia: Magdalena Nowak