Zaczynamy głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2018 r.

Od 13 października przed dwa tygodnie mieszkańcy mogą oddawać głosy na wybrane projekty Budżetu Obywatelskiego 2018 niezależnie od rejonu. Głosować można na jeden projekt ogólnomiejski i jeden rejonowy – osobiście od poniedziałku do soboty w Urzędzie Miasta, a w niedzielę w Ratuszu Miejskim oraz elektronicznie za pomocą aplikacji mobilnej: Budżet Obywatelski Starogard Gdański lub na stronie www.bo.starogard.pl.

Do wyboru jest 5 projektów rejonowych i 12 ogólnomiejskich, do wydania – prawie 1 mln zł. Wybieramy jeden projekt rejonowy i jeden ogólnomiejski. Głosy można oddawać codziennie od 13 do 29 października, w dni powszednie w Urzędzie Miasta przy ul. Gdańskiej 6 w godzinach pracy Urzędu oraz w sobotę od godziny 8.00 do 13.00. Natomiast w niedzielę w godz. 8.00-13.00 czynny będzie punkt głosowania w Ratuszu Miejskim na Rynku.

Po raz pierwszy głosy można oddawać drogą elektroniczną. Można to zrobić na dwa sposoby: wchodząc na stronę www.bo.starogard.pl i postępować zgodnie z instrukcją:

Można tez pobrać z gogle play aplikację mobilną – Budżet Obywatelski Starogard. Gdański i oddać głos używając swojego smartfona.

Jak głosować

Każdy kto postanowi zagłosować osobiście, będzie musiał przyjść do Urzędu lub Ratusza i wypełnić kartę głosowania, wpisując wybrany numer projektu. Ci, którzy zechcą zagłosować na wybrane projekty bez wychodzenia z domu, wystarczy, że sięgną po swojego smartfona lub usiądą do komputera. Będą poproszeni o podanie numeru pesel i imienia matki, aby system mógł wygenerować dla nich unikatowy kod, który umożliwi im oddanie głosu na wyprane pomysły. Głos może oddać każdy mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, który ukończył 16 rok życia.

Zrealizowane zostaną te inicjatywy, które uzyskają największą liczbę głosów. Realizacja projektów nastąpi w 2018 roku.

Zagłosuj i zawalcz o zmianę na lepsze swojej najbliższej okolicy! Oddając swój głos, masz na to realny wpływ!

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl