Za dwa miesiące Gimnazjalna będzie jak nowa

Do końca lipca br. firma PBD ze Starogardu Gdańskiego wyremontuje ul. Gimnazjalną. Za nową nawierzchnię drogi, która łączy ul. Hallera z ul. św. Elżbiety, Miasto zapłaci blisko 400 tys. zł. Na czas remontu ulica będzie zamknięta.


Remont ulicy Gimnazjalnej rozpocznie się na początku ostatniego tygodnia maja (27-28 maja). Roboty zakończyć się mają w lipcu. Na czas przebudowy droga będzie zamknięta.

– Nawierzchnia ulicy zostanie sfrezowana, a na jej miejscu pojawi się nowy dywanik bitumiczny. Stare chodniki zostaną rozebrane i od nowa ułożone z kostki betonowej. Wymienione zostaną krawężniki oraz obrzeża trawnikowe – poinformował naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Janusz Karczyński.

Remont wykona Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A. Za nową nawierzchnię ulicy Miasto zapłaci 382 847,36 zł.

– Ulica Gimnazjalna to jedna z najstarszych ulic miasta. Łączy ulicę św. Elżbiety z ul. Hallera, stanowiąc swego rodzaju skrót, dzięki któremu można ominąć główne skrzyżowanie ulic Gdańskiej, Mickiewicza, Hallera i Sikorskiego. Mimo panującej epidemii koronawirusa nie zwalniamy tempa miejskich inwestycji. Konsekwentnie zmieniamy wygląd starogardzkich ulic, poprawiając bezpieczeństwo i komfort jazdy po centrum miasta. Za dwa miesiące mieszkańcy naszego miasta będą mogli cieszyć się jazdą po kolejnej nowo wyremontowanej ulicy – powiedział wiceprezydent ds. techniczno–inwestycyjnych Tadeusz Błędzki.

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl