Wielki Jarmark Świąteczny w Starogardzie

Ponad tysiąc mieszkańców odwiedziło tegoroczny Wielki Jarmark Świąteczny w Starogardzie Gdańskim. W niedzielę , 20 grudnia na Rynku Miejskim stanęło 20 stoisk z ciastami domowej roboty, świątecznymi ozdobami, rękodziełem, oryginalną biżuterią i wyrobami z drewna. Uwieńczeniem imprezy był koncert Krzysztofa Iwaneczko.

Zwycięzca VI edycji Voice of Poland zaśpiewał piosenki, które niebawem ukażą się na jego solowym krążku. W jego repertuarze nie zabrakło znanych wszystkim kolęd: Lulajże Jezuniu i Cicha noc. Mimo, że śniegu brak, wszyscy z miejsca wczuli się w klimat Świąt, gromko oklaskując każdy utwór artysty. Najmocniej klaskała płeć piękna, która zajęła wszystkie pierwsze miejsca przed barierkami.
– Dziękuję za Waszą gościnność, za to że przyszliście posłuchać mojej muzyki – powiedział Krzysztof Iwaneczko. Uwielbiam kameralne spotkania i tak się czuję z Wami, bardzo blisko. Wokalista jeszcze długo po koncercie rozdawał autografy i robił sobie zdjęcia z fanami.

Niespotykaną atmosferę Jarmarku stworzyli sami mieszkańcy przybywając tak licznie na starogardzki Rynek. Przez cały dzień uczestnikom imprezy towarzyszyła muzyka w wykonaniu lokalnych zespołów i artystów. Występy rozpoczęły przedszkolaki, które jako pierwsze swoim radosnym śpiewaniem wprowadziły starogardzian w świąteczny klimat. Potem wystąpiły m.in. Gzuby Kociewskie, zespół Fortis, Singers Novi, Cały Twój i Zespół Szkół Publicznych w Jabłowie. A Jasełka wykonali uczniowie Publicznego Gimanazjum nr 3 w Starogardzie.

Kramy, słodkości i dymiąca patelnia

Mieszkańcy zapytani jak im smakuje gulasz masterchefa, serwowany z dymiącej patelni, nie omieszkali pochwalić potrawy. Wielu też ucieszyły ozdoby świąteczne sprzedawane w jarmarcznych kramach. – Znalazłam tu kilka pomysłów na gwiazdowe prezenty – powiedziała jedna z mieszkanek. Wspaniale, że zorganizowano taki Jarmark. Można było na chwilę oderwać się od świątecznych przygotowań i poczuć te wyjątkową atmosferę Bożego Narodzenia.

Choinki dla mieszkańców

Organizatorzy imprezy Starogardzkie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Nasz Starogard przygotowali dla mieszkańców konkurs z wiedzy o Starogardzie. 14 ochotników zostało nagrodzonych smakołykami i upominkami od sponsorów imprezy.

To był dzień pełen wrażeń. Prezydent miasta Janusz Stankowiak wraz z przewodniczącym Rady Miasta Jarosławem Czyżewskim podziękowali mieszkańcom za przybycie na Jarmark, że znaleźli czas by wspólnie przeżywać ten przedświąteczny czas. Przewodniczący życzył mieszkańcom nutki zadumy i sporej dawki wytchnienia, a prezydent zdrowia szczęścia, spokoju i radości.
– Nasze miasto nabiera innej świątecznej atmosfery – dodał prezydent. Niech ta atmosfera towarzyszy Wam przez cały rok. Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania rozdał mieszkańcom wraz z Nadleśniczym Romanem Tomczakiem choinki, które przez cały dzień zdobiły scenę.