V Dobroczynny Bal Prezydencki za nami

25 tys. 450 zł dla zdolnej młodzieży z potrzebujących rodzin zebrali uczestnicy V Dobroczynnego Balu Prezydenckiego, który odbył się 25 stycznia w Sali Kryształowej.

To nie była tylko zabawa karnawałowa. Dzięki hojności gości Prezydenta utalentowani młodzi starogardzianie z potrzebujących rodzin otrzymają wsparcie w wysokości 25 tys. 450 zł, zebranych podczas licytacji na V Dobroczynnym Balu Prezydenckim.

Imprezę zaingurowała Orkiestra Dęta Starogardzkiego Centrum Kultury pod dyrekcją Kacpra Roszkowskiego. Gościnnie swoim śpiewem wieczór umiliła Wiktoria Kubkowska. Niespodziankę gościom sprawił sam Prezydent Miasta Janusz Stankowiak, który w duecie z wokalistką, w towarzystwie orkiestry wykonał utwór z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Występ został przyjęty owacjami. 

Do tańca przygrywał znakomity zespół muzyczny Silverton. W czasie balu wylicytowano prace plastyczne przekazane przez artystów ze Starogardu Gdańskiego i okolic. Atrakcją dodatkową było specjalnie zorganizowane kasyno w stylu lat 20-tych, z którego dochód również trafi do potrzebujących.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku, podczas IV Dobroczynnego Balu Prezydenckiego, dla zdolnej młodzieży z potrzebujących rodzin udało się zebrać 22 tys. 830 zł. Organizator V Dobroczynnego Balu Prezydenckiego, Starogardzkie Centrum Kultury dziękuje Sali Kryształowej za współpracę.

Fot. Łukasz Rocławski

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl