Trwa głosowanie na Budżet Obywatelski 2022! Zdecyduj jak będzie wyglądała Twoja najbliższa okolica

Do głosowania w Budżecie Obywatelskim na 2022 rok zakwalifikowanych zostało 16 projektów. 14 września wnioskodawcy wylosowali dla nich numery, na które w dniach 20 września – 11 października mieszkańcy Starogardu będą mogli głosować osobiście lub elektronicznie.

– Bardzo dziękuję za Państwa aktywność i pomysły. Zapoznałem się ze wszystkimi projektami. Każdy jest bardzo dobry. Jestem pełen podziwu dla Państwa kreatywności. Budżet Obywatelski to doskonałe narzędzie do tego, aby móc poznać potrzeby mieszkańców i zrobić dla nich to, czego potrzebują lub o czym marzą – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Spotkanie rozpoczęło się od podziękowań dla wnioskodawców.

Losowanie obserwowała delegacja z Ukrainy, która przebywa obecnie w Starogardzie Gdańskim z wizytą studyjną. Goście dowiedzieli się na jakich zasadach w naszym mieście funkcjonuje Budżet Obywatelski, a kilkoro z nich wylosowało numery projektów.

Losowanie numerów projektów obserwowała delegacja z Ukrainy.

– W tym roku nowością jest to, że na wybrany projekt Budżetu Obywatelskiego zagłosować będzie mógł każdy mieszkaniec Starogardu Gdańskiego. Znaczenia nie ma nawet wiek. Wszystko, czego potrzebujemy do oddania głosu to numer PESEL – mówiła Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Organizacji Pozarządowych, Dzieci i Młodzieży Sylwia Ossowska.

Oto ostateczna lista zakwalifikowanych projektów z numerami do głosowania:

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl