Święto działkowców

W miniony weekend 27 sierpnia działkowcy zrzeszeni w Rodzinnych Ogrodach Działkowych „Neptun” i „Relaks” świętowali Dzień Działkowca. Był to czas podziękowań dla osób, które w sposób szczególny zajęły się swoimi ogródkami.

Wyróżnienia i nagrody wręczali prezes ROD Neptun Bogdan Grzela, prezes ROD Relaks Mirosław Sikorski oraz obecni na spotkaniach prezydent miasta Janusz Stankowiak i radny Jan Strzelczyk.

Bogdan Grzela, prezes ROD Neptun.

Uhonorowano również najaktywniejszych działkowców odznakami za zasługi dla ROD. Wyróżnienia są docenieniem pracy działkowców, którzy na co dzień wkładają wiele starań aby ich ogród wyglądał wyjątkowo i zachował niepowtarzalny charakter.

Spotkanie było również okazją do podsumowania inwestycji, które dzięki wsparciu finansowym Miasta udało się zrealizować w ostatnim roku.

Od lewej: prezes Rod Relaks Mirosław Sikorski i prezydent miasta Janusz Stankowiak.

-Dziękuję za zaproszenie na Wasze święto, zawsze z przyjemnością do Państwa przyjeżdżam. To dzięki Wam i Waszej pracy Starogard kwitnie i może się nazywać zieloną stolicą Kociewia. Jesteście dumą naszego miasta. Patrząc na to wszystko, co pracą własnych rąk wykonujecie jestem pełen podziwu. Życzę Wam satysfakcji z tego, że możecie korzystać z tak pięknego miejsca. Dziękuję w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców Starogardu. – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak. 

Ogrody Neptun i Relaks obchodziły również jubileusz 40-lecia istnienia, który przypadał w roku 2021, ale z uwagi na pandemię uroczystości nie mogły się wcześniej odbyć.

Od lewej: radny Jan Strzelczyk i prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl