Sukcesy starogardzkiej młodzieży

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starogardzie Gdańskim odnieśli sukces w prestiżowym XII Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”. Julia Aranowska z klasy III h zajęła III miejsce, a Jakub Majka z III g został wyróżniony. Jest się z czego cieszyć, bo w tym roku tylko w Polsce udział w konkursie wzięło: 4267 uczniów z 297 szkół ponadgimnazjalnych, 7575 z 1081 gimnazjów, 8585 z 938 szkół podstawowych w kategorii klas IV–VI i 3741 uczniów z 409 szkół podstawowych w kategorii klas I–III.

Uroczyste zakończenie XII edycji konkursu „Bóbr”, połączone z wręczeniem nagród i dyplomów laureatom oraz dyplomów uczniom wyróżnionym odbyło się w piątek 16 marca 2018 r. w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Znalazło się tam 20 uczestników konkursu wraz z opiekunami Katarzyną Musolf-Bensemann i współorganizatorką konkursu Grażyną Błańską. Była to doskonała okazja do spotkania z twórcami i organizatorami „Bobra”, czyli prof. Maciejem M. Sysło i dr Anną Beatą Kwiatkowską. Dzieci miały okazję wysłuchać interesującego wykładu pt. „Świat fraktali”, zwiedziły Muzeum Informatyki WMiI UMK oraz bawiły się z robotami.

W Międzynarodowym Konkursie Informatycznym organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu, firmę Learnetic oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 wystartowała już po raz kolejny.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego, a także popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną oraz komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych. Udział wzięło w nim 42 uczniów starogardzkiej placówki (15 z klas III na poziomie Skrzat, 16 z klas VI na poziomie Benjamin i 11 z klas VII na poziomie Junior).

– Konkurs „Bóbr” cieszy się coraz większą popularnością w całym kraju, więc i konkurencja jest duża. W tym roku zostało nagrodzonych aż 428 uczestników z całej Polski. Jestem bardzo zadowolona z wyników uczniów naszej szkoły i mam nadzieję, że w przyszłej edycji odniesiemy kolejne sukcesy – powiedziała współorganizatorka konkursu w PSP Nr 1 Grażyna Błańska.

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl