Starogard gotowy na Święta

Rozświetlenie choinki 6 grudnia stało się już starogardzką tradycją. Co roku świąteczne drzewko rozbłyska właśnie w Mikołajki. Kilka dni wcześniej zapalają się też świąteczne ozdoby ulokowane w różnych punktach naszego miasta. Starogard nie tylko pięknie wygląda, ale czuć w nim świąteczny klimat.

Punktualnie o godz. 17:00 piękny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia rozpoczął prezydent Starogardu, który odliczając od 10, wspólnie z mieszkańcami, zapalił choinkę przy Ratuszu Staromiejskim.

Choinka już świeci na starogardzkim Rynku.

Obok choinki stoją prezenty. W pobliżu świeci także ramka z napisem „Starogard Gdański”, przy której można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Są także sanie św. Mikołaja, które cieszą się wielkim powodzeniem, zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców stolicy Kociewia.

Wyjątkowy mikołajkowy wieczór rozpoczął zespół Fefernóski. Mieszkańcy razem z nim śpiewali pastorałki i świąteczne piosenki. Mikołaj rozdawał cukierki i chętnie pozował do zdjęć.

Fefernóski podczas występu.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W Starogardzie widać to nie tylko na Rynku, ale w całym mieście. Oprócz ozdób na latarniach ulicznych, w Parku Nowe Oblicze stoi wielka bombka, a przy dworcu kolejowym kolorowy pociąg.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl