Sport to zdrowie – czyli Spartakiada 2021

Doskonała zabawa w zawodach cieszy w każdym wieku i to, że sport to zdrowie, wiemy wszyscy a szczególnie seniorzy, emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne w Starogardzie Gdańskim. W sobotę 11 września Spartakiada odbyła się już po raz 16, uczestniczyło w niej ponad 200 osób z okolicznych gminnych, kół emeryckich, Dziennego Domu Senior+ i Środowiskowego Domu Samopomocy.

W sobotę 11 września na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny spotkali się spragnieni dobrej zabawy i aktywności seniorzy ze Starogardu, Zblewa, Osieka, Smętowa Granicznego, Borzechowa, Pinczyna, Skarszew oraz Bobowa. Pogoda wyjątkowo dopisała co przełożyło się również na bardzo dobre nastroje uczestników zabawy. 

Zawody rozpoczęły się od tradycyjnej parady i zaprezentowaniu swoich zespołów. Przedstawiciele władz, którzy przybyli na uroczyste otwarcie życzyli wszystkim seniorom powodzenia i walki fair play. 

od lewej Iwona Tocha Zastępca Dyrektora OSiR oraz Janusz Stankowiak Prezydent Miasta Starogard Gdański 

Uczestników powitał Jan Brdak przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Starogardzie Gdańskim. – Uczestnictwo w naszej corocznej spartakiadzie jest dla wszystkich już nagrodą.  Każdego roku dopisuje nam wspaniała pogoda, również w tym roku nie może być inaczej. – powiedział. Po wytłumaczeniu reguł zawodów uroczyście przywitał wszystkich uczestników i przybyłych gości. 

Jan Brdak przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Starogardzie Gdańskim

Emerycka olimpiada zakończyła się tradycyjnie rozdaniem medali i nagród indywidualnych. Każdego roku zawody mają wspaniałą oprawę, uroczysty charakter, bardzo dużą frekwencję oraz niesamowity klimat i przyjazną atmosferę. Liczy się nie tylko zwycięstwo ale nade wszystko możliwość spotkania z drugim człowiekiem. Wszystkim uczestnikom tej wspaniałej imprezy serdecznie gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym roku!

Joanna Jaśkowiak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6028
joanna.jaskowiak@um.starogard.pl