Rusza Budżet Obywatelski 2022 w Starogardzie

W poniedziałek, 14.06.2021 r. rozpocznie się nabór projektów do siódmej edycji starogardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Od tego dnia przez 8 tygodni mieszkańcy Starogardu Gdańskiego będą mogli składać projekty, które zmienią nasze miasto.

Pula pieniędzy pozostała niezmienna. Mieszkańcy mogą wnioskować o blisko 1 000 000 zł., ale tylko na projekty inwestycyjne.

– Po roku przerwy powracamy do działań w ramach Budżetu Obywatelskiego. To narzędzie się sprawdziło i jest przykładem na to, jak konsekwentnym działaniem lokalna społeczność już od sześciu lat urządza przestrzeń blisko miejsca swojego zamieszkania. Dajemy mieszkańcom sporo czasu, bo aż 8 tygodni na złożenie wniosków. Mam nadzieję, że aktywnie wezmą udział zarówno w ich składaniu, jak i w głosowaniu. Zachęcam wszystkich, jeśli tylko macie pomysł. jeśli czujecie, że chcecie coś zmienić – składajcie wnioski, dzwońcie, pytajcie, jak to należy zrobić – zachęca wiceprezydent Maciej Kalinowski.

Wsparcie w składaniu wniosków

Wszystkie szczegóły dotyczące Budżetu Obywatelskiego, jak wypełnić formularz, jak złożyć wniosek, jakie są kwoty przewidziane na projekty znajdą się na stronie bo.starogard.pl w zakładce O Budżecie. Informacji w tym zakresie udziela też Pełnomocnik Prezydenta ds Organizacji Pozarządowych Dzieci i Młodzieży Sylwia Ossowska, tel. kont. 881 200 480.

– Jesteśmy otwarci na pomysły mieszkańców. Zależy nam na ich wspieraniu, bo im lepiej będzie przygotowany projekt, im więcej szczegółów poznamy na początku, tym łatwiej będzie później zweryfikować zgłoszenie i jest większe prawdopodobieństwo, że projekt zostanie dopuszczony do głosowania. Na wnioski czekać będziemy od 14 czerwca do 10 sierpnia – mówi Sylwia Ossowska.

W środę 16 czerwca o godz. 16:00 w Urzędzie Miasta odbędzie się spotkanie dla wszystkich mieszkańców zainteresowanych udziałem w tegorocznej edycji BO.

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl