Rada Rowerowa powołana

20 marca prezydent miasta Janusz Stankowiak powołał Radę Rowerową, czyli kolejną mającą działać przy nim w tej kadencji radę społeczną.

– Rower staje się narzędziem bardzo popularnym, nie tylko wśród społeczności starogardzkiej, ale w Polsce i na całym świecie. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie, a najpóźniej w przyszłym roku, wprowadzimy w Starogardzie rower miejski. Aby jednak mógł on funkcjonować w naszym mieście, musimy podjąć szereg działań takich, jak m. in. budowa ścieżek rowerowych – powiedział prezydent Starogardu.

– Doskonale wiecie jakie standardy należy spełnić, aby mieszkaniec miał pełen komfort podczas korzystania z dobrodziejstwa, jakim jest rower. Dbamy przy tym o nasze naturalne środowisko oraz przyszłość kolejnych pokoleń. Ta praca nie będzie łatwa. Ma charakter społeczny. Nikt z Państwa nie otrzyma za nią żadnej gratyfikacji. Inwestujecie swój czas, a przede wszystkim wiedzę i doświadczenie. Państwa pomoc i opinie będą dla mnie bardzo pomocne. Serdecznie Państwu dziękuję za to co nie tylko zrobiliście w przeszłości, bo duża część z Państwa pracowała już w tej Radzie, ale też za to, co zrobicie w przyszłości. Dzisiaj symbolicznie, aktem powołania, rozpoczynamy działalność starogardzkiej Rady Rowerowej – mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

W starogardzkiej Radzie Rowerowej zasiadają:
1. Adrian Bigus
2. Przemysław Ciachorowski
3. Krzysztof Chyła
4. Stefan Galiński
5. Dorota Glanert
6. Piotr Kończewski
7. Małgorzata Kwiatkowska
8. Krystyna Kwidzińska-Kulas
9. Zygmunt Lipka
10. Piotr Malowany
11. Bartosz Molin
12. Daniel Olszewski
13. Sylwia Ossowska
14. Wojciech Pielecki
15. Aleksandra Romańska
16. Dariusz Szczubełek

Fot. Małgorzata Rogala

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl