Przywitaliśmy Nowy Rok

Tradycyjnie 1 stycznia władze Starogardu Gdańskiego oraz mieszkańcy spotkali się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny, by wspólnie podsumować zeszły i powitać Nowy Rok.

Spotkanie rozpoczął pokaz filmu podsumowującego najważniejsze kulturalne i sportowe wydarzenia, które w 2019 roku odbyły się w stolicy Kociewia.

Mieszkańców miasta przywitała Aleksandra Romańska z Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– Miniony rok był dla Starogardu Gdańskiego wyjątkowy. Spadł na nas deszcz nagród. Do użytku oddaliśmy zmodernizowany Park Miejski. Rozbudowaliśmy Park Nowe Oblicze. Powstały Otwarte Strefy Aktywności. Zakończyliśmy remont ulicy Kopernika. Korzystając z okazji, bardzo dziękuję Państwu za wyrozumiałość i przepraszam za wszelkie utrudnienia i niedogodności związane z remontami, a przede wszystkim za opóźnienia, które nie zawsze są winą naszą, czy wykonawcy danej inwestycji – mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak

Następnie włodarz zaprosił wszystkich na pokaz fajerwerków. – Być może za rok, po konsultacjach z mieszkańcami miasta, zdecydujemy się na inną formę powitania Nowego Roku – powiedział prezydent Starogardu.

A tak w filmowym skrócie wyglądał 2019 rok w naszym mieście.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl