Prezydent wsparł działania starogardzkich Amazonek

„Zróbmy coś dla naszego zdrowia”, to projekt, którego autorem jest Starogardzkie Stowarzyszenie Kobiet z problemami onkologicznymi „Amazonka”. Otrzyma z Miasta dofinansowanie. Skierowany jest do pań powracających do sprawności po leczeniu onkologicznym.

Miasto wsparło działania Starogardzkiego Stowarzyszenia Kobiet z problemami onkologicznymi „Amazonka”. 16 marca prezydent miasta Janusz Stankowiak podpisał z Ewą Maszner, prezes stowarzyszenia oraz skarbnik Julią Grzebinogą umowę o dofinansowanie projektu „Zróbmy coś dla naszego zdrowia”. Stowarzyszenie otrzyma z Miasta pomoc w kwocie ponad 8000 zł.

Dzięki tym pieniądzom Amazonki będą mogły uczestniczyć w zajęciach na basenie pod okiem wykwalifikowanej kadry rehabilitacyjnej. Dodatkowo, wezmą też udział w ćwiczeniach rehabilitacyjnych na sali oraz będą miały możliwość skorzystania z masaży limfatycznych.

Poprawa stanu fizycznego, wyzbycie się uczucia odtrącenia ze względu na mastektomię, przywrócenie do aktywnego udziału w życiu rodzinnym i społecznym a przede wszystkim lepsze samopoczucie to główne cele tej rehabilitacji.

Starogardzkie Amazonki pomagają kobietom dotkniętym chorobą nowotworową. Wspierają je emocjonalnie i psychicznie w najtrudniejszym okresie ich życia. Pod ich opieką są kobiety oczekujące na zabieg operacyjny oraz te, które przeszły mastektomię. Wolontariuszki, swoim przykładem i optymizmem, pomagają kobietom uwierzyć, iż z rakiem piersi można wygrać i wrócić do normalnego, aktywnego życia.

Prezydent  Janusz Stankowiak, Ewa Maszner (po prawej), prezes Starogardzkiego Stowarzyszenia Kobiet z problemami onkologicznymi „Amazonka” oraz Julia Grzebinoga, skarbnik stowarzyszenia.

Magdalena Nowak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.nowak@um.starogard.pl