Policjanci dla dzieci. Otwarty Dzień Dziecka dla mieszkańców powiatu

5 czerwca Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów wspólnie ze starogardzką komendą policji zapraszają dzieci i ich rodziców do wspólnego świętowania Dnia Dziecka. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 na placu przy ulicy Hallera (w pobliżu Biedronki) i potrwa do godz. 17.00. Organizatorzy festynu przygotowali dla dzieci i młodzieży wiele konkursów i konkurencji sportowych. Będą napoje, słodycze, upominki oraz karnety do lunaparku.

Oprócz malowania twarzy, pokazów sprzętu ratownictwa drogowego, zabaw i quizów na świeżym powietrzu, pod okiem artysty Józefa Olszynki i nauczyciela PSP nr IV Pani Krystyny Kolasińskiej przeprowadzony zostanie konkurs rysunkowy o tematyce policyjnej. Będzie można sprawdzić swoją wiedzę i umiejetności w miasteczku ruchu drogowego oraz założyć alko i narko-gogle, które zniekształcają widzenie świata tak, jak to czyni z z naszymi zmysłami alkohol czy narkotyk.

Podczas niedzielnego festynu uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do tego, aby zobaczyć z bliska policyjnego psa i robota, radiowóz lub motocykl, a także pojazdy straży pożarnej i pogotowia. Atmosferę obchodzonego święta wzbogacą muzyczne występy uczniów i absolwentów starogardzkich szkół.

Jedną z nagród za wygrane konkursy będzie możliwość jazdy segway-em. Dzięki uprzejmości Ośrodka Jazdy Konnej i Hipoterapii „Patataj” z Sucumina, dzieci będą miały okazję przejechać się na klaczy o imieniu Sitka oraz kucu Gaja.

Festyn odbywa się pod patronatem prezydent miasta Janusza Stankowiaka.

Zapraszamy!!!

2016 plakat POLICJA

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl