Park pełen atrakcji

Starogardzki Parki Miejski w sobotę (27 maja) we władanie wzięli najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, którzy wspólnie z rodzicami świętowali Dzień Dziecka. Festyn Rodzinny pod hasłem „Bądźmy Razem” zorganizował Caritas Diecezji Pelplińskiej. Razem z Miastem i siecią sklepów Biedronka przygotował mnóstwo atrakcji.

– Dzisiaj Starogard rozpoczyna świętowanie Dnia Dziecka. Najmłodsi mieszkańcy są dla nas bardzo ważni, dlatego już teraz dbamy o to, by ich święto, które przypada dokładnie 1 czerwca, było udane – powiedział prezydent Janusz Stankowiak, witając milusińskich i ich rodziców. – Cieszę się, że widzę tyle uśmiechniętych twarzy. Pogoda dopisuje, więc bawcie się jak najlepiej i korzystajcie z licznych atrakcji, które specjalnie dla Was przygotowaliśmy – dodał prezydent miasta.

– Świętujmy ten dzień w radości i razem uwielbiajmy Boga za wszystko, co nam daje – dodał ks. Grzegorz Weis, dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej – organizator festynu.

Maluchy miały mnóstwo możliwości do świetnej zabawy. Największą popularnością cieszyło się miasteczko z kilkunastoma dmuchańcami. Dzieci spontanicznie i z radością skakały na trampolinach i zjeżdżały po stromych zjeżdżalniach. Najbardziej oblegany był ogromny zamek, do którego wiła się długa kolejka chętnych. Nie zabrakło fantów w tzw. „prezneciarni”, balonów i słodyczy. Można było też zwiedzić wóz strażacki. Dla każdego malucha, który przyszedł do parku świętować Dzień Dziecka, główny sponsor imprezy, sieć Biedronka, przygotowała mały podarunek.

Przez cały dzień na scenie przy fontannie występowały dziecięce zespoły, które zaśpiewały wiele muzycznych przebojów dla najmłodszych. Pomysłowe stroje, ciekawe choreografie i znakomite wykonania zostały nagrodzone gromkimi brawami, a wykonawcy słodkościami.

Nad całością czuwali prowadzący Ewa Landowska i Jan Radzewicz ze Starogardzkiego Centrum Kultury. Nieprzerwanie zachęcali do zabawy, angażując wszystkich do udziału w konkursach i wspólnego śpiewu.

Starogardzki park wypełniła radosna atmosfera wspólnej, rodzinnej zabawy oraz mnóstwo kolorowych barw. Dobre humory dopisywały wszystkim przez cały czas. Nie mogło być inaczej, bo wśród wielu atrakcji każdy znalazł coś dla siebie.