Parasole na Rynku? – zapraszamy do składania ofert

Miasto Starogard Gdański zaprasza do składania ofert na dzierżawę terenu przeznaczonego na organizację okresowych ogródków gastronomicznych. Ogródki, usytuowane w południowej części Rynku, mają być miejscem spotkań oraz atrakcją dla mieszkańców i turystów.

Ogródek gastronomiczny to szansa na zwiększenie powierzchni lokalu, a także lepszą sprzedaż. Zlokalizowany w atrakcyjnym otoczeniu np. na rynku może sprawić, że klienci chętniej zdecydują się na konsumpcję pod wpływem impulsu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom restauratorów, miasto Starogard Gdański przygotowało zaproszenie do składania ofert na dzierżawę południowej części Rynku z przeznaczeniem na organizację i prowadzenie okresowych ogródków gastronomicznych.

Do dyspozycji właścicieli ogródków Miasto przeznacza powierzchnię 800 m2 po południowej stronie Rynku. W wyznaczonej strefie mają stanąć dwie kawiarenki po 400 m2. Ważne, aby projekt ogródka otrzymał pozytywną opinię Wydziału Planowania i Urbanistyki oraz zgodę właściwego Konserwatora Zabytków. Więcej informacji na temat warunków zamówienia znajduje się w zaproszeniu do składania ofert oraz Zarządzeniu Prezydenta.

Oferty należy składać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Starogard Gdański, ul. Gdańska 6, pokój nr 01 do 10 czerwca 2019 r. do godz. 13:00. Osoby składające oferty za pośrednictwem np. Poczty Polskiej muszą uwzględnić czas wysyłki tak, aby oferta wpłynęła do Urzędu w ww. terminie.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl