Nowy cykl muzycznych spotkań

Wraz z piękną pogodą w Parku Nowe Oblicze rozpoczyna się sezon na plenerowe wydarzenia. Doskonale wpisuje się w nie nowy muzyczny cykl Starogardzkiego Centrum Kultury „Niedzielne w Parku Granie”.

Cykl koncertów 20 maja o godz. 17:00 rozpocznie występ zespołu wokalnego Singers Novi z towarzyszeniem orkiestry kameralnej Pro Simfonica pod dyrekcją Wojciecha Gdańca. Członkowie orkiestry to absolwenci i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Wykonują muzykę okresu renesansu, baroku, romantyzmu, klasycyzmu, ale w swoim repertuarze mają również kawałki lżejszego gatunku, zaliczane do nurtu muzyki rozrywkowej, tanecznej, jazzowej i filmowej. Utwory wykonywane przez orkiestrę są instrumentowane i opracowywane przez założyciela, dyrygenta i szefa orkiestry, który jednocześnie gra w zespole na instrumencie klawiszowym – Wojciecha Gdańca.

Orkiestra kameralna Pro Simfonica i zespół wokalny Singers Novi

Zespół wokalny Singers Novi funkcjonuje najczęściej jako chór czterogłosowy mieszany, w którym śpiewają głosy żeńskie: soprany, alty oraz męskie: tenory i basy, choć na potrzeby niektórych utworów poszczególne głosy dzielą się jeszcze na kilka samodzielnych partii. Grupa śpiewa a cappella lub z towarzyszeniem orkiestry Pro Simfonica. Wykonuje utwory zaczerpnięte z takich gatunków muzycznych, jak: jazz, gospel, muzyka filmowa, czy musicalowa.

Orkiestra Dęta Starogardzkiego Centrum Kultury

Drugim koncertem nowego cyklu Starogardzkiego Centrum Kultury będzie występ orkiestry dętej pod kierownictwem Kacpra Roszkowskiego, który odbędzie się 3 czerwca o godz. 17:00. Muzycy zaprezentują się w nowej, estradowej odsłonie. W ich wykonaniu usłyszymy znane utwory muzyki jazzowej oraz przeboje muzyki popularnej. Gośćmi specjalnymi będą: Marta Grzywacz i Łukasz Ewert.

Zespół Brassticks, fot. arch. zblewo.pl

Dwa tygodnie później, 17 czerwca o godz. 17:00 starogardzianie będą mieli okazję posłuchać zespołu Brassticks z Gdańska. Grupa składa się z pięciu instrumentalistów (2 trąbki, saksofon, tuba oraz perkusja). Repertuar jest bardzo różnorodny, a głównym założeniem składu jest ukazywanie komercyjnych, radiowych utworów w niekonwencjonalnych aranżacjach. Wszystkie piosenki są opracowywane przez zespół samodzielnie.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl