Miejski Zakład Komunikacji świętuje

1 lipca 2016 roku Miejski Zakład Komunikacji obchodził 45.rocznicę istnienia komunikacji miejskiej w Starogardzie. Z tej okazji pracownicy Zakładu z 40 i 45 letnim stażem pracy otrzymali medale.

-45-lecie zmusza do pewnego rodzaju podsumowań. To dla mnie wzruszający moment – przywitał gości Henryk Klecha dyrektor MZK. – Z rozrzewnieniem wspominam wszystkich, którzy tu pracowali i dziękuję tym, którzy pracują nadal – dodał. IMG_4002

Po krótkim przypomnieniu historii Zakładu Henryk Klecha razem z prezydentem Januszem Stankowiakiem wręczyli złote medale pracownikom z 40 i 45-letnim stażem, które z okazji rocznicy przyznała im Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. Medale otrzymali Franciszek Bartoszewski, Andrzej Szwarc, Ewa Wałaszewska, Ryszard Mielewczyk, Karol Olżyński, Stanisław Cerowski, Jan Deruś.
IMG_4009

Henryk Klecha podziękował nagrodzonym za ich długoletnią służbę w Zakładzie oraz wszystkim pracownikom za ich ogromne zaangażowanie i codzienną pracę. Podziękowania otrzymał również prezydent Janusz Stankowiak.

– Dziękuję władzom miasta za wparcie, troskę o zakład i zrozumienie naszych potrzeb oraz wolę wspólnego rozwiązywania problemów – powiedział.

Prezydent przyrównał Zakład do człowieka, który w wieku 45 lat osiąga pewną dojrzałość. – Tak dojrzały jest właśnie Wasz Zakład – powiedział. Teraz z każdym kolejnym rokiem staje się jedynie mądrzejszy i sprawniejszy. Podkreślił z uznaniem zaangażowanie i pracę dyrektora oraz wszystkich pracowników zakładu, których praca-  jak powiedział – wcale do łatwych nie należy.IMG_4015

– Spełniacie niezwykle wysokie standardy – przyznał Janusz Stankowiak – Powinniście być dumni, że na tle innych miast jesteście liderem. Ja jestem dumny i cieszy mnie, że Zakład rozwija się tak dynamicznie z korzyścią dla mieszkańców.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał wieloletni pracownik MZK i radny Rady Miasta  Marek Jankowski, który wyraził swoje zadowolenie i podziękował władzom miasta za przychylności i dbałość  rozwój firmy, za zakup nowych autobusów i utworzenie nowej bazy. IMG_4033

– Restrukturyzacja całej firmy pozwala nam wszystkim optymistycznie patrzeć w przyszłość –powiedział – Jest nadzieja, że będziemy nadal się rozwijać, a nasze płace, zarobki oraz warunki pracy będą coraz lepsze – dodał Jankowski.

Spotkanie upłynęło w rodzinnej atmosferze pełnej wspomnień i wzruszeń.

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl