Miasto pomogło policji kupić nowy radiowóz

Nowy Opel Corsa to jeden z siedmiu radiowozów, które trafiły lub trafią do starogardzkiej policji jeszcze w tym roku. Kupiło go miasto wspólnie z Komendą Główną Policji. 3 października kluczyki do opla na ręce funkcjonariuszy przekazał prezydent Janusz Stankowiak.

– Nowe auto trafi do dzielnicowych z miasta – powiedział komendant insp. Bogusław Ziemba. – Nie jest to auto wyścigowe, ale nie zawsze takich potrzebujemy. Ten nieduży, ale bardzo zwinny samochód pozwoli nam sprawnie i szybko poruszać się po miejskich uliczkach. Zdecydowanie ułatwi codzienną pracę funkcjonariuszom z Prewencji, a mieszkańcy – miejmy nadzieję – poczują się bezpieczniej.

Auto kosztowało prawie 50 tys. zł. Połowę pieniędzy zapłaciło miasto, a połowę Komenda Główna Policji w Warszawie. W poniedziałek, 3 października Prezydent Janusz Stankowiak w imieniu mieszkańców Starogardu Gdańskiego wręczył asp. sztab. Maciejowi Olejniczakowi – dzielnicowemu północno-wschodniego obszaru miasta – kluczyki do nowego radiowozu.

– Mam nadzieję, że ten „mały” prezent w stosunku do ogromnej pracy, którą wykonujecie, pozwoli wam jeszcze lepiej chronić mieszkańców i szybko reagować na zgłoszenia. Oby wam dobrze służył – życzył funkcjonariuszom prezydent.

starogard-gdanski-nowy-radiowoz-dla-dzielnicowych

W poniedziałkowej uroczystości uczestniczyli również I zastępca komendanta powiatowego policji – mł. insp. Piotr Wiśniewski oraz funkcjonariusze Wydziału Prewencji.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl