Masz pomysł? Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego 2018

Mieszkańcy Starogardu Gdańskiego mają realny wpływ na zmiany, jakie zachodzą w mieście. Już po raz czwarty będą mogli zgłaszać pomysły na zagospodarowanie terenu wokół swoich osiedli i ulic. 1 września zaczyna się zbieranie wniosków do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Podobnie jak w latach poprzednich do wydania będzie 1 mln zł, w tym 940 tys. zł na projekty infrastrukturalne i 60 tys. zł na projekty społeczne w ramach inicjatywy lokalnej. Nie wszystko jednak odbywać się będzie tak samo, jak w poprzednich edycjach.

Zmieni się wielkość puli środków przeznaczonych na projekty ogólnomiejskie. Z dotychczasowych 40 tys. zł kwota wzrośnie do 140 tys. zł. Projekty ogólnomiejskie będą mogły obejmować cały obszar miasta łącznie z terenami jednostek organizacyjnych Gminy, czyli np. szkół. – Projekty ogólnomiejskie są bardzo ważne. Mają służyć całej społeczności miasta, niezależnie od lokalizacji. Chcielibyśmy stworzyć coś trwałego i potrzebnego wszystkim mieszkańcom – mówi prezydent Janusz Stankowiak.

Każdy mieszkaniec miasta, bez wychodzenia z domu, będzie miał możliwość oddania głosu na wybrany przez siebie projekt. Nie oznacza to, że osoby, które nie korzystają z Internetu będą z głosowania wykluczone. Wzorem lat poprzednich, dla wszystkich mieszkańców stworzone zostaną punkty do głosowania, tzw. „ruchome” urny.

Krokiem naprzód będzie także możliwość składania wniosków drogą internetową. Obowiązkowym załącznikiem będzie oczywiście lista poparcia, którą w zeskanowanej formie, wnioskodawca załączy do składanego wniosku. Ewentualne uzupełnianie wniosków także odbywać się będzie przez Internet.

Wnioski składać będzie można od 1 do 18 września. Już następnego dnia pracę rozpocznie zespół ds. opiniowania. Głosowanie na projekty przewidziane jest w terminie 13 – 29 października 2018 roku.

Więcej informacji pod nr tel. 58 530 61 05.

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl