KPKS „Cor Cordium” z pucharami i medalami

Reprezentanci Starogardu Gdańskiego w tegorocznej, jubileuszowej XXX Warszawskiej Parafiadzie odnieśli spore sukcesy. Zajęli I miejsce w turnieju piłki nożnej (liceum) oraz I miejsce w turnieju koszykówki. 14 września osobiście pogratulował im prezydent miasta.

Zawodnicy, razem z prezesem Kociewskiego Parafialnego Klubu Sportowego „Cor Cordium” przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odwiedzili prezydenta Janusza Stankowiaka nie tylko po to, by pochwalić się sukcesami, ale przede wszystkim, żeby podziękować mu za wsparcie wyjazdu klubu na zawody.

Warszawska Parafiada to zmagania międzynarodowe. Zespół „Cor Cordium” w składzie: Marcin Balda, Maciej Kędziorski, Patryk Bolda, Arkadiusz Włoch, Maciej Batkowski, Maciej Litwiński, Szymon Stosik oraz Dominik Stosik bez problemu poradzili sobie z reprezentacjami innych krajów.

– W zasadzie żaden przeciwnik nas nie przerażał. Byli tacy, z którymi rywalizowało się trudniej, ale wiedzieliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani i staraliśmy się dać z siebie 100%. Chyba nam się udało – opowiadali prezydentowi zawodnicy. Na dowód przynieśli ze sobą puchary i medale.

W spotkaniu towarzyszył im prezes klubu Marcin Goździewski. – Cieszę się bardzo, ze nasi reprezentanci zwyciężyli w najważniejszych konkurencjach. Dało im to wielką satysfakcję, a niektórych upewniło, że sport to droga, którą chcą podążać – powiedział prezes KPKS „Cor Cordium”.

Zawodników do turnieju przygotowali trenerzy Daniel Stosik i Marek Mospinek.

Fot. Małgorzata Rogala

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl