Kociewiacy otworzyli serca dla Hospicjum

Ponad 17 tys. zł zebrała Fundacja Kociewiacy dla Hospicjum na stworzenie grupy wsparcia dla rodzin pacjentów w chorobie i po stracie osoby bliskiej oraz utworzenie bezpłatnej wypożyczalni sprzętu medycznego dla pacjentów hospicjum. Taki cel przyświecał III piknikowi charytatywnemu, który odbył się w niedzielne popołudnie 26 września jednocześnie w Starogardzie Gdańskim, Bobowie i Kaliskach.

Pogoda dopisała Fundacji „Kociewiacy dla Hospicjum”, która 26 września zorganizowała III piknik charytatywny na rzecz stacjonarnego hospicjum w Nowej Wsi Rzecznej. Piknik odbył się jednocześnie w Starogardzie Gdańskim, Bobowie i Kaliskach.

– Fundacja działa od trzech lat. W ubiegłym roku organizację pikniku uniemożliwiła nam pandemia. W tym roku rozszerzyliśmy pole naszego działania na sąsiednie gminy, aby całe Kociewie mogło włączyć się w pomoc. Nasz powiat liczy ponad 120 tys. ludzi. Wśród tylu osób jest wiele, którzy potrzebują wsparcia hospicjum domowego czy stacjonarnego, dlatego tak ważne jest, abyśmy wszyscy włączyli się w tę akcję. Nie wiemy, czy choroba nie dotknie kogoś z nas, czy nie będziemy potrzebować takiej opieki lub ktoś z naszych bliskich. Pamiętajcie, liczy się każda złotówka – powiedziała Janina Lubawska członek zarządu Fundacji.

Ku radości organizatorów wielu starogardzian skorzystało z okazji i przyszło w niedzielę do Parku Nowe Oblicze. Nie tylko miło spędziło słoneczne popołudnie na świeżym powietrzu, ale przede wszystkim otworzyło swoje serca i wsparło potrzebujących.

– Dziękuję, że jest nas aż tylu. Jesteśmy z różnych środowisk, z rożnych miejsc, ale łączy nas wspólny cel. Zbieramy dzisiaj pieniądze na stworzenie grupy wsparcia dla rodzin pacjentów w chorobie i po stracie osoby bliskiej oraz utworzenie bezpłatnej wypożyczalni sprzętu medycznego. Jesteśmy tu, by zrobić dobrą robotę dla pacjentów hospicjum i ich rodzin. Zapraszam do korzystania z wszystkich atrakcji i do wspólnej zabawy – powiedziała prezes Fundacji Kociewiacy dla Hospicjum Dagmara Wróblewska.

Tego dnia Park Nowe Oblicze tętnił życiem. Organizatorzy pikniku przygotowali dla mieszkańców mnóstwo atrakcji. Były dmuchańce, gry, zabawy, konkursy, pokazy i występy. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowali karatecy z Kuro-obi, tancerki z MC blue, wokaliści z Studia muzycznego Starogard i aktorzy teatru „Kuźnia Bracka”.

To był dzień pełen wrażeń, a jego finałem było 17 tys. zł, które Fundacja uzbierała dzięki licytacjom, aktywności setki wolontariuszy i sprzedaży domowych przetworów w spiżarni charytatywnej. Kwota może ulec zwiększeniu o środki zadeklarowane w cichych licytacjach.

W imieniu Fundacji bardzo wszystkim dziękujemy!

fot. Magdalena Dalecka