Jubileuszowy „Mikołaj moich marzeń”

Od dziesięciu lat Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim organizuje międzyszkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Mikołaj moich marzeń”. Zawsze okazuje się, że każdy uczestnik zupełnie inaczej wyobraża sobie św. Mikołaja.

Przez cały rok strażnicy miejscy prowadzą w szkołach pogadanki na temat bezpieczeństwa. W ten sposób nawiązują świetny kontakt z uczniami. Podtrzymują go organizując konkurs plastyczny. Cieszy się on coraz większą popularnością. Jego tegoroczna edycja była wyjątkowa. Akcja została zorganizowana po raz dziesiąty. Obchodziła więc mały jubileusz. Spośród wielu prac przedstawiających różne wyobrażenia św. Mikołaja, Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego, co z nimi związane wybrano 10, które nagrodzono oraz 10, których autorzy otrzymali wyróżnienia. Wyjątkowe podziękowania otrzymali podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Zastępca komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska-Kulas

– Konkurs „Mikołaj moich marzeń” zawsze organizujemy przy współudziale Starogardzkiego Centrum Kultury, z którego ramienia wspierają nas plastycy, pomagający nam wybrać najlepsze prace. W tym roku był to pan Józef Olszynka. Nasza akcja jak zwykle odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański – powiedziała zastępca komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska-Kulas.

– Każdy finał akcji jest dla mnie niezwykle stresujący, bo zawsze chcemy, żeby wszystko wypadło jak najlepiej. Myślałam, że w tym roku, z racji jubileuszu, jeszcze trudniej będzie mi opanować nerwy i na pewno coś pomylę. Na szczęście wszystko się udało i wyszło tak, jak zaplanowaliśmy – cieszyła się Krystyna Kwidzińska-Kulas. Dla niej konkurs ma szczególne znaczenie, ponieważ był jedną z jej pierwszych akcji w starogardzkiej Straży Miejskiej.

Nagrody za najlepsze prace wręczali: zastępca prezydenta miasta ds. społecznych Maciej Kalinowski, dyrektor Starogardzkiego Centrum Kultury Ewa Roman oraz zastępca komendanta Straży Miejskiej Krystyna Kwidzińska-Kulas.

Uroczystość uświetnił wesoły występ „kapitana w śpiewogrze”, którym jest Jandoran. Dzieci śpiewały i tańczyły razem z nim. Otrzymywały też upominki. To była wspaniała zabawa.

Fot. Małgorzata Rogala

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl