Jak pojechali po Wolność?

Kto nie marzył o tym by latać jak ptak? By szybować ponad szarą rzeczywistością? By czuć powiew wiatru we włosach i łapać promienie słońca? Na pewno każdy z nas choć raz o tym pomyślał, ale czy spróbował zrealizować te marzenia?

9 czerwca w Starogardzie Gdańskim odbędzie się premiera filmu „Fiatem za światem – czyli jak po raz pierwszy pojechaliśmy po Wolność”, który opowiada o grupie maturzystów i studentów, którzy w ramach projektu Jedziemy Po Wolność postanowili spełnić swoje podróżnicze marzenia i w trakcie wakacji ruszyli na wyprawę!

Zaczęło się od kupna 25-letniego samochodu, znanego każdemu Polakowi – Fiata 125p tak zwanego „Dużego Fiata”. To właśnie nim przez 16 dni przejechali 4400 km wokół Polski odkrywając piękno naszego kraju. Nocując u napotkanych po drodze ludzi i na gościnnych plebaniach, poznawali nieprawdopodobne historie swoich gospodarzy.

Film „Fiatem za światem – czyli jak po raz pierwszy pojechaliśmy po Wolność” to dokumentalno-reporterska opowieść o tym w jaki sposób powstawał projekt Jedziemy Po Wolność, jak wyglądały przygotowania do wyprawy starym autem i przede wszystkim jak przebiegała wyprawa. O przygodach, pięknych miejscach, ciekawych historiach napotkanych ludzi i o niesforności 25-letnich samochodów. To wszystko składa się na liryczną opowieść filmową „Fiatem za światem”.

Premiera filmu odbędzie się 9 czerwca 2017 roku o godzinie 18:00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Na zachętę zapowiedź filmu:

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl