Bajeczny wieczór pełen radości i niespodzianek

Starogardzka choinka rozbłysła tysiącem lampek w Parku Nowe Oblicze. Towarzyszyło temu wyjątkowe wydarzenie. Starogard odwiedziła ciężarówka Coca Cola. To ona sprawiła, że we wtorkowe popołudnie 5 grudnia starogardzianie tak licznie wyszli z domów. Wielu przyszło też, aby wspólnie z prezydentem rozświetlić starogardzkie drzewko. Już wcześniej wszystkie miejskie ulice ozdobiły świąteczne iluminacje. Nasze miasto nie tylko wygląda pięknie, ale czuć w nim świąteczny klimat.

Ogromna, czerwona i świecąca setkami lampek świąteczna ciężarówka Coca-Cola po raz pierwszy zawitała do Starogardu Gdańskiego. Na plac przed Starogardzkim Centrum Kultury wjechała już o godz. 11.00, ale prawdziwy efekt nastąpił, gdy zrobiło się ciemno. Rozświetlony czerwony wóz przyciągnął tłumy mieszkańców.

Starogardzianie ustawili się w długie kolejki, by odebrać specjalną, spersonalizowaną puszkę Coca-Coli, spotkać się ze Św. Mikołajem i wybrać z nim na wirtualną przejażdżkę saniami. – Ale to była jazda – powiedział Mateusz jeden z uczestników imprezy zaraz po wyjściu z sań Św. Mikołaja – aż mi się w głowie zakręciło. Warto było poczekać w kolejce, aby przenieść się na krótką chwilę w bajkowy świat Mikołaja – dodał z zadowoleniem.

Wielu odwiedziło też fabrykę prezentów i zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Najmłodsi chętnie zgłaszali się do licznych konkursów, ciesząc się potem z otrzymanych upominków. Największą atrakcją było jednak zdjęcie z magiczną ciężarówką w tle.

Starogardzianie chętnie robili sobie selfie z ciężarówką Coca -Cola w tle. / fot. Magdalena Dalecka/

Na tych, co udostępnili je w mediach społecznościowych, czekały specjalne fluorescencyjne butelki coca coli. Wszystko działo się w świątecznej radosnej atmosferze, a dobrej zabawie nie przeszkodził nawet siąpiący z nieba deszcz.

Punktualnie o godz. 17.00 mieszkańcy zgromadzili się wokół starogardzkiej choinki i wspólnie z prezydentem miasta rozpoczęli odliczanie. – Dziesięć, dziewięć – krzyczeli – trzy, dwa, jeden i w jednej chwili starogardzkie, świąteczne drzewko rozbłysło niczym najjaśniejsza z gwiazd. Równocześnie z choinką rozświetliła się olbrzymia bombka na jednej z alejek Parku Nowe Oblicze, prezenty, ramka z napisem „Wesołych Świąt” i starogardzki herb miasta. Świąteczne iluminacje w parku przy SCK wprost zapierają dech w piersi nocą.

Wspólne rozświetlenie choinki przyniosło mieszkańcom dużo radości i zadowolenia /fot. Magdalena Dalecka/

– Jest inaczej niż w ubiegłym roku, ale równie pięknie – powiedział Janusz Stankowiak. Wszystkim życzył wspaniałych, rodzinnych świąt, a szczególnie radosnego czasu oczekiwania na nie. Spotkanie w parku umilił występ zespołu The Safty Pin.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Parku Nowe Oblicze, do spacerów i robienia sobie pamiątkowych, świątecznych zdjęć. Najpiękniejsze opublikujemy na miejskim profilu facebookowym. Wystarczy przysłać fotkę na adres ladnystarogard@um.straogard.pl

fot. Magdalena Dalecka