Pierwsza „Roztańczona Seniorada 2019”

Po raz pierwszy 24 października w Dziennym Domu „Senior +” w Starogardzie Gdańskim odbyła się „Roztańczona Seniorada 2019”.

Uczestnicy Dziennego Domu “Senior +” w Starogardzie Gdańskim spośród wielu aktywności w sposób szczególny upodobali sobie taniec. Tańczą nie tylko wtedy, kiedy jest ku temu szczególna okazja, ale wtedy, kiedy mają na to ochotę. Taniec nie jest tylko formą rozrywki, ale i sposobem na zachowanie sprawności fizycznej – mówi Magdalena Rożek, fizjoterapeuta w DDS+. Taneczna aktywność pozytywnie wpływa na samopoczucie, sprzyja integracji grupy i przełamuje stereotypy dotyczące bierności w wieku senioralnym.

 – Te pozytywne spostrzeżenia skłoniły mnie do zainicjowania organizacji „Roztańczonej Seniorady 2019” – mówi Ilona Walendziak, starszy specjalista pracy socjalnej koordynator w DDS+. W wydarzenie zaangażowani byli wszyscy pracownicy naszego Domu, muzycznie wspierał nas DJ Wodzirej Piotr Dąbrowski a warsztat taneczny “Z przyjemnością dla zdrowia” poprowadziła trenerka z Premium Fitness & Gym Starogard Gdański. Zarówno Piotrowi jak i Agnieszce jesteśmy wdzięczni za ich wolontariacki wkład w Senioradę – dodaje.

„Roztańczona Seniorada 2019” była spotkaniem międzypokoleniowym i międzymiastowym. Wzięli w niej udział seniorzy z naszego miasta, uczestnicy Dziennego Domu “Senior +”,  z-ca dyrektora, kierownik i pracownicy socjalni MOPS w Starogardzie Gdańskim, przedstawicielki Polskiego Związku Głuchych oraz goście z dziennego Domu “Senior +” w Czersku. Atmosfera sprzyjała wspólnym tańcom i śpiewom, szczególne brawa należą się Pani Lucynie, jej solowy występ był dla wszystkich nastrojową niespodzianką. Senioradę dopełniła wymiana doświadczeń i część wykładowa pn.“Taniec drogą do sprawność w wieku senioralnym” z perspektywy fizjoterapeuty DDS+. Temat wywołał ożywienie i refleksję zarówno wśród seniorów, jak i młodszych uczestników spotkania. Im wcześniej zadbamy o kondycję fizyczną, tym zdrowiej będzie nam się żyło, dlatego wszystkich bez względu na wiek dobrze zachęcać do tańca.

Joanna Jaśkowiak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6028
joanna.jaskowiak@um.starogard.pl