30 stycznia po raz 30 Starogard zagra z WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w tym roku 30 stycznia. „Przejrzyj na oczy” to hasło przewodnie tegorocznej zbiórki. Tym razem pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od 30 lat jednoczy Polaków i wszystkich mieszkańców Starogardu. „Pierwsze skrzypce” grają wolontariusze kwestujący na ulicach miasta, a wtórują im lokalne przedsiębiorstwa, firmy i instytucje, które włączają się w akcję poprzez lokowanie w swoich siedzibach puszek stacjonarnych. Puszki stacjonarne to nic innego jak puszka WOŚP, do której do samego finału 30 stycznia 2022 można wrzucać pieniądze. Ich lokalizacje można znaleźć na stronie: https://www.wosp.org.pl/wspieraj/mapa-puszek

Organizatorem 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście jest tradycyjnie już Ośrodek Sportu i Rekreacji. Podobnie jak w ubiegłym roku, również w tym, z myślą o osobach przebywających na kwarantannie, seniorach oraz osobach narażonych na ewentualne zakażenie, pieniądze można wpłaca do eSkarbonki OsiR-owskiego sztabu. Wesprzyj WOŚP nie wychodząc z domu. Wejdź na stronę starogardzkiego sztabu #4233, tam znajdziesz miejską e-skarbonkę oraz e-skarbonki wolontariuszy: https://starogard-gdanski-4233.wosp.pl/#ibox

W niedzielę 30 stycznia zapraszamy na Rynek. Od godziny 12:00 nad zbiórką będą czuwać wolontariusze ze sztabu #4233. Na mieszkańców czeka tez kilka atrakcji m.in. konkursy, pokaz tańca czy przejażdżka podnośnikiem strażackim. Będzie można też wpłacać pieniądze z auta w znanym już starogardzianom punkcie DriveThru. Od godz. 15:00 do 19:30 w Galerii Neptun odbywać się będą licytacje na żywo. Licytacje dostępne są również on line na stronie allegro https://allegro.pl/uzytkownik/Sztab4233Stg. Zbiórkę zakończy o godz. 20:00 Światełko do Nieba, które odbędzie się przed Ratuszem na Rynku.

Przypomnijmy, że podczas ostatniego 29.Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starogardzie i okolicznych miejscowościach Mieszkańcy pokazali, że mają gorące, otwarte i hojne serca. Zebraliśmy ponad 190 tyś zł., które zasiliły konto fundacji Jurka Owsiaka z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy.