Malarstwo i video art Pawła Zakrzewskiego w Galerii A

Starogardzkie Centrum Kultury i Galeria A im Michała Faryseja zapraszają na wystawę Pawła Zakrzewskiego – malarstwo, video art. Wernisaż odbędzie się 23 lutego o godz. 18:00. Wystawa będzie czynna do 20 marca br. 

Paweł Zakrzewski urodził się w Warszawie. Obecnie jest studentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Grafiki. Jest absolwentem Realizacji TV na wydziale operatorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, absolwentem Kulturoznawstwa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Prace artysty to przede wszystkim ekspresja z domieszką czarnego humoru formą nawiązująca do estetyki street-artu, nowego ekspresjonizmu, czy brut-artu. Artystyczne pola jego działań to malarstwo, film, sztuka wideo. Swoje filmy prezentował m. in. w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Na swoim koncie posiada kilka wystaw zbiorowych oraz indywidualnych między innymi:
– Galeria Nieformalna, Warszawa
– Centrum Jana Nowaka Jeziorańskiego, Warszawa
– Galeria Podlaska w Białej Podlasce
– Galeria Uległa, Warszawa.

Na zachętę polecamy wywiad z Pawłem Zakrzewskim, który obejrzeć można pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=RzZ-qRB-Eqg

/SCK/

 

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl