Magda – muzyczny ekspert

Starogardzianka Magda Jassak odniosła kolejny sukces w telewizyjnym programie „Jaka to melodia?”. Bez najmniejszego problemu wygrała finał odcinka wyemitowanego na antenie w sobotę 24 lutego.

Magda uwielbia muzykę. Nie wyobraża sobie bez niej życia. Codziennie słucha radia oraz piosenek w serwisie YouTube. Nic więc dziwnego, że wiele utworów potrafi rozpoznać po jednej nutce. Znów udowodniła to w popularnym programie „Jaka to melodia?”. Współzawodnicy nie mieli żadnych szans w walce o finał odcinka. Dziewczyna również na tym etapie poradziła sobie rewelacyjnie. Ani przez chwilę nie zawahała się przy żadnej z piosenek, których tytuły musiała podać. Prowadzącego Roberta Janowskiego zadziwiła znajomością daty powstania jednego z finałowych utworów.

Magda Jassak z prowadzącym program „Jaka to melodia?” Robertem Janowskim.

– To był już mój czwarty występ w tym programie. Wcześniej także wygrywałam odcinki, ale do tej pory nie udało mi się jeszcze zwyciężyć w finale. Teraz osiągnęłam ten cel i bardzo się z tego cieszę. Nie sama wygrana jest jednak najważniejsza. Poznałam wielu wspaniałych ludzi: Roberta Janowskiego, który także poza kamerami jest przesympatyczny; gwiazdy estrady; osoby, z którymi grałam oraz wszystkich z produkcji. Udział w takim programie jest świetną przygodą. Miałam okazję od kulis zobaczyć jak tworzy się telewizyjne show. To wspaniałe – z uśmiechem opowiada Magda Jassak.

Za starogardziankę kciuki trzymało mnóstwo mieszkańców miasta. W każdym jej występ wzbudził wielkie emocje. Największe chyba jednak, oczywiście poza rodziną i bliskimi, w pracownikach Urzędu Miasta, z którymi Magda na co dzień współpracuje. W poniedziałek, po sobotniej emisji programu, sukcesu dziewczynie osobiście pogratulował prezydent miasta.

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak gratuluje Magdzie Jassak sukcesu. Fot. M. Rogala

– Pani Magdo, oglądałem program. Przed telewizorem siedziało nas sporo. Wszyscy byliśmy z Panią myślami i mocno trzymaliśmy kciuki. Z każdym kolejnym odgadniętym utworem byliśmy pod coraz większym wrażeniem. Szczerze muszę przyznać, że jestem z Pani bardzo dumny. Myślę, że nie tylko ja, ale i wszyscy mieszkańcy Starogardu Gdańskiego – powiedział Janusz Stankowiak.

Magda Jassak jest osobą dotkniętą autyzmem. Swoją postawą pokazuje, że takie zaburzenie to wcale nie wyrok. Pracuje w Urzędzie Miasta, gdzie radzi sobie bardzo dobrze. Sumiennie wykonuje swoje obowiązki i świetnie dogaduje się z koleżankami i kolegami. – Pracuje mi się tutaj cudownie. Ludzie są fantastyczni. Dzisiaj wszyscy gratulują mi sukcesu. Wiem, że szczerze cieszą się razem ze mną – mówiła dziewczyna.

Kolejny odcinek programu „Jaka to melodia?” już w poniedziałek 26 lutego 2018 r. o godz. 17:25 w TVP 1. Oglądajcie i wspólnie z nami trzymajcie kciuki za Magdę Jassak.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl