Starogardzkie Centrum Kultury

Wczytuję mapę...

Adres
aleja Jana Pawła II 3
Starogard GdańskiPoland


Japoński melodramat pt. „Blask” będzie tematem kolejnego spotkania przyjaciół Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Sokół” w Starogardzie Gdańskim. Na film w reżyserii Naomi Kawase organizatorzy zapraszają w czwartek, 15 lutego br. o godz. 18:30 do sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury. Bilety w cenie 5 zł – młodzież za okazaniem legitymacji, 10 zł – studenci UTW, 12 zł – bilet normalny.

„Nie ma nic piękniejszego niż chwila, której zaraz nie będzie” – powtarza bohaterka „Hikari” i trudno nie dostrzec w tym zdaniu metafory całej autorskiej filozofii reżyserki Naomi Kawase. Jej kino pełne jest namysłu nad ulotnym charakterem rzeczywistości, zaś nowy utwór otwarcie tematyzuje moc, jaką niesie ze sobą równie ulotny obraz filmowy.

Misako – główna bohaterka „Blasku” z niekłamaną pasją opisuje przedmioty, uczucia i świat, który je otacza. Jest audiodeskryptorką, tworzy napisy do filmów, które następnie czytane są widzom niewidomym lub słabowidzącym. Podczas jednej z projekcji dziewczyna spotyka słynnego operatora kamery, Masayę, którego wzrok nieodwracalnie się pogarsza. Między mężczyzną, który traci światło a kobietą, która je ściga, wybucha płomienne uczucie. Jak się skończy ta pogoń…zapraszamy na seans…Film Kawasake w 2017 roku był nominowany do Złotej Palmy.

Dyskusyjny klub filmowy (DKF) to zrzeszenie miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy członków klubu na temat tej sztuki oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są projekcje filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych. Jednak z założenia DKF nie ogranicza się tylko do takiej formy, uzupełniając projekcje o prelekcje, dyskusje, spotkania z twórcami, publikacje.

Najbliższe wydarzenia