Lidia – pierwsza starogardzianka, urodzona w 2018 roku

Ta dziewczynka ma na imię Lidia. Po babci będzie nosić drugie imię – Krystyna. Waży już prawie 4 kilogramy, mierzy 54 centymetry i jest okazem zdrowia. Lidia – córka Aleksandry i Igora jest pierwszą starogardzianką, która przyszła na świat w 2018 roku w Kociewskim Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim.

Pani Aleksandra urodziła swoją córkę 2 stycznia 2018 roku o godzinie 9:50. W chwili urodzenia dziewczynka ważyła 3220 g i mierzyła 53 cm. Otrzymała 9 pkt w skali Apgar. Jest drugim dzieckiem Państwa Ćwiklińskich, ale trzecim w rodzinie.

– Lidia jest bardzo spokojnym maleństwem – mówi jej mama Aleksandra. – Dużo śpi, mało płacze. Karmię ją w naturalny sposób, więc budzi się tylko, kiedy jest głodna. To oczko w głowie całej rodziny.

Z jej przyjścia na świat bardzo ucieszyły się siostrzyczki 12-letnia Emilka i 5 letnia Martyna. – Tak naprawdę wspierały mamę przez całą ciążę i z niecierpliwością czekały na pojawienie się młodszej siostry – powiedział tata. – Teraz chętnie pomagają w opiece nad maleństwem.

Prezydent Janusz Stankowiak w odwiedzinach u pierwszej starogardzianki urodzonej w 2018 roku. Na zdjęciu Igor, Lidia, Aleksandra, Emilia i Martyna Ćwiklińscy.

Imię dla córki rodzice wybrali razem. – Takie imię nosiła mama siostry mojej mamy. Od zawsze imię Lidia bardzo nam się podobało. Oboje z mężem zdecydowaliśmy, że jak urodzi się nam córka, to nazwiemy ją właśnie Lidia – wyjaśniła pani Aleksandra.

7 lutego br. dziewczynkę i jej rodziców odwiedził prezydent miasta Janusz Stankowiak. Towarzyszyła mu Beata Tkaczyk –Kurkowska, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich.

– Odwiedziny pierwszego starogardzianina lub starogardzianki w nowym roku to nasza wieloletnia tradycja – powiedziała Naczelnik WSO. – Cieszymy się z każdych narodzin. Jak na razie w Starogardzie przyrost naturalny jest dodatki. Wszyscy życzylibyśmy sobie, aby dzieci przybywało i żeby w Starogardzie liczba mieszkańców z roku na rok rosła.

– Dlatego staramy się też, aby Starogard stawał się miastem atrakcyjnym i przyjaznym do życia, aby mieszkańcy chcieli tu zostać, tu zakładać swoje rodziny, tu pracować i żyć – dodał prezydent.

Mała Lidia otrzymała wyjątkowe body z hasłem „Tu rodzą się gwiazdy”

Jak przystało na „nawiedzanki” goście nie przyszli z pustymi rękami. Rodzice oprócz kwiatów i listu gratulacyjnego dostali fotelik dziecięcy do samochodu, a maluszek słodkiego grającego misia. Dodatkowo na znak przynależności do naszej starogardzkiej wspólnoty, której przewodzi hasło „Starogard – tu rodzą się gwiazdy” – Lidia otrzymała od prezydenta wyjątkowy podarunek, czyli malutkie body z tymże hasłem na pamiątkę spotkania. Prezydent życzył jej beztroskiego i zdrowego dzieciństwa, a jej rodzicom pociechy i radości z córek.

fot. Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl