Konwent Współpracy Samorządowej Polska – Ukraina. Walne Zebranie Członków

6 lutego w siedzibie Urzędu Miasta Starogard Gdański odbyło się Walne Zebranie Członków Konwentu Współpracy Samorządowej Polska – Ukraina. Wysłuchaliśmy sprawozdania z działalności Konwentu w ubiegłym roku oraz dowiedzieliśmy się jakie są najbliższe plany jego członków.

– W imieniu władz samorządowych miasta Starogard Gdański, a także obecnych tutaj przedstawicieli powiatu starogardzkiego, gminy wiejskiej Starogard Gdański, witam Państwa na Kociewiu, w samym jego sercu, w jego stolicy – Starogardzie Gdańskim. Krótki jest wprawdzie Państwa pobyt w mieście, ale mam nadzieję, że będą go Państwo mile wspominać, a następnym razem zostaną Państwo dłużej – witając gości powiedział wiceprezydent Przemysław Biesek-Talewski.

Zaraz po oficjalnym powitaniu goszczący w siedzibie Urzędu Miasta członkowie Konwentu obejrzeli film obrazujący najważniejsze starogardzkie wydarzenia z 2017 roku. Pozwoliło im to na lepsze poznanie miasta, do którego przyjechali.

Na Zebraniu, oprócz przedstawicieli Starogardu Gdańskiego, pojawili się przedstawiciele: Gminy Chojny, Gminy Połczyn-Zdrój, powiatu gnieźnieńskiego, Gminy Miedźna, powiatu drawskiego, Gminy Miejskiej Kwidzyn, powiatu kartuskiego, Miasta Sulmierzyce, powiatu świdnickiego, Gminy Miasto Szczecin, Gminy Biały Bór, powiatu chojnickiego, powiatu białogardzkiego, Gminy Police oraz członek honorowy Konwentu Henryk Kołodziej.

Podczas Walnego Zebrania Członków Konwentu Współpracy Samorządowej Polska – Ukraina poznaliśmy termin oraz postępy w przygotowaniach do Festiwalu Kultury Polskiej w Truskawcu, który odbędzie się w dniach 25-27 maja 2018 r.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl