Kociewie oczami Prezydenta

10 lutego to Międzynarodowy Dzień Kociewia. Z tej okazji ze stolicy regionu na żywo nadawało Radio Tczew. Jednym z gości audycji był Prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

– Kociewie jest dla mnie przede wszystkim wspólnotą. To wspólnota tradycji, interesów, odpowiedzialności i wszystkiego, co łączy ludzi, którzy mieszkają i żyją w tym regionie. Myślę, że ta wspólnota z każdym rokiem staje się coraz bardziej ścisła. Zawiązujemy współpracę, przyjaźnie. Biorąc przykład z Kaszubów, moglibyśmy osiągnąć podobny stopień zaawansowania życia obywatelskiego i społecznego – mówił Prezydent Starogardu Gdańskiego. Za pośrednictwem Radia Tczew Janusz Stankowiak pozdrowił także wszystkich Kociewiaków, gdziekolwiek by się nie znajdowali.

O Kociewiu myślał i mówił dzisiaj nie tylko Prezydent jego stolicy. W mobilnym studiu Radia Tczew, które rozlokowało się w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościli także: dyrektor Grodziska Owidz Magdalena Cholewa; dyrektor MBP Radosław Spychalski; inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Starogard Jan Banacki oraz Julia, Zuzia i Julka z instruktorką Anną Gembą z zespołu Malutkie Gzubki działającego przy Starogardzkim Centrum Kultury. Chociaż dla każdego z nich definicja Kociewia brzmi nieco inaczej, to co do jednego byli zgodni: Być Kociewiakiem to brzmi dumnie!

Specjalnie dla wszystkich związanych z naszym pięknym regionem:

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl