Orszak Trzech Króli
6 stycznia po raz dwunasty, organizowany jest Orszak Trzech Króli. O godz. 13.30 wyruszą trzy orszaki, które spotkają się na Starogardzkim Rynku.
ORSZAK NIEBIESKI wyruszy z parkingu obok poczty przy ulicy Hallera (parafia NSPJ z Łapiszewa, parafia św. Mateusza i parafia św. Katarzyny);
ORSZAK CZERWONY wyruszy od kościoła Miłosierdzia Bożego przy ul. Lubichowskiej (parafia z Dąbrówki, parafia Miłosierdzia Bożego i parafia św. Wojciecha);
ORSZAK ZIELONY wyruszy z parkingu przy sklepie Moto - Jack przy ul. Zblewskiej (parafia NMP Matki Kościoła i parafia z Sumina). O godz. 14.00 nastąpi spotkanie Trzech Króli u Heroda na Starogardzkim Rynku. Następnie barwnym korowodem przejdziemy z Rynku ul. Chojnicką, ul. Lubichowską i ul. Pomorską do kościoła św. Wojciecha. Tam Trzej Królowie pokłonią się Świętej Rodzinie oraz uczestniczyć będziemy we wspólnym śpiewaniu kolęd.
Prosimy o przebranie się za kolędników, pasterzy, aniołów. Przed rozpoczęciem Orszaku na Rynku i w miejscach wymarszu korowodów orszakowych będzie można odebrać korony orszakowe oraz chorągiewki dla dzieci.
Zapraszamy


