Już niedługo Międzynarodowy Turniej Piłkarski „POLPHARMA DEYNA CUP JUNIOR”

W dniach 25-28.08.2016 na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1 w Starogardzie Gdańskim, odbędzie się IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej „Polpharma Deyna Cup Junior 2016”. Zawody objęte będą patronatem honorowym Ministra Sportu i Turystyki – Witolda Bańki oraz patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Rozgrywki toczyć się będą równolegle w dwóch kategoriach wiekowych: chłopcy z roczników 2006 oraz 2007 i młodsi. W zawodach uczestniczyć będą czołowe drużyny z Polski (m. in. Legia Warszawa, Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin), Anglii, Turcji, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Gruzji, Litwy i Łotwy. W rozgrywkach weźmie udział łącznie 480 zawodników i trenerów z 32 klubów.

W turnieju zaprezentują się między innymi drużyny, w których barwach grał Deyna – Manchester City oraz Legia Warszawa. Podczas rozgrywek będzie można zwiedzić starogardzki „Szlak Deyny” oraz dokładniej zapoznać się z sylwetką tego wybitnego piłkarza.

Tak jak w poprzednich edycjach turnieju, tegoroczne rozgrywki obfitować będą w wielkie sportowe emocje na najwyższym polskim i europejskim poziomie. Spodziewać się możemy wielu bardzo zaciętych, trzymających w napięciu do ostatnich sekund spotkań.

Podczas turnieju planowane są liczne atrakcje dla mieszkańców i kibiców. W godzinach trwania rozgrywek funkcjonować będzie „strefa medyczna”, w której będzie możliwość uczestnictwa w pokazowych masażach fizykoterapii, wzięcia udziału w prowadzonych, we współpracy z firmą Colgate, przez dr Ząbka warsztatach dotyczących prawidłowej profilaktyki jamy ustnej, obejrzenia pokazów udzielania pierwszej pomocy. Ponadto kibice będą mieli możliwość obejrzenia pokazów dotyczących zdrowego żywienia.

Kolejną atrakcją towarzyszącą turniejowi będzie „multimedialna strefa rozrywki”. W dniach 26-28.08.2016 zostaną w niej rozegrane „I Otwarte Mistrzostwa Starogardu Gdańskiego w Fifa 2016” na konsoli Xbox One. Będzie to niepowtarzalna okazja do wspólnych spotkań i promocji piłki nożnej wśród mieszkańców naszego miasta i regionu.

ZAPRASZAMY!

 

 

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl