Inauguracja nowego roku akademickiego w Pomorskiej Szkole Wyższej

30 września w auli Pomorskiej Szkoły Wyższej odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018. Jednym z jej najważniejszych momentów była immatrykulacja studentów I roku.

Od 1 października 2001 r. Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim kształci studentów na poziomie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz na studiach podyplomowych. Do tej pory ukończyło ją już kilka tysięcy absolwentów. 30 września rozpoczęła rok akademicki 2017/2018.

Dr Wanda Kustrzeba, dziekan Pomorskiej Szkoły Wyższej w Starogardzie Gdańskim

– Serdecznie witam naszych gości oraz studentów. Szczególnie ciepło witam tych wszystkich, którzy dzisiaj rozpoczynają nowy, bardzo ważny w swoim życiu etap, czyli studia. Dziękujemy, że wybraliście akurat naszą uczelnię. Cieszy się ona dobrą opinią. Wy przychodzicie tutaj po wiedzę, a my chcemy Wam nie tylko jej dostarczyć, ale i głęboko w Was zaszczepić. Bo to właśnie wiedza jest tym, co mamy na zawsze, tym czego nikt nie może nam odebrać. Chciałabym Państwu powiedzieć, że studia to nie tylko nauka i ciężka praca. Studia to przede wszystkim najpiękniejszy okres w życiu człowieka. Ten czas zawsze wspomina się najchętniej. Korzystajcie z niego, realizujcie plany i spełniajcie marzenia – mówiła dr Wanda Kustrzeba, dziekan Pomorskiej Szkoły Wyższej.

Studenci I roku złożyli ślubowanie i odebrali swoje indeksy. Kwartet wokalny Amoroso zaśpiewał między innymi znaną w całej Europie studencką pieśń „Gaudeamus Igitur”. Wykład inauguracyjny zatytułowany „Zmiana społeczna jako problem współczesności” wygłosiła prof. Irena Zakidalska.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl