Partnerstwo dla Starogardzkich Rodzin Wielodzietnych

KartaDuzejRodziny520X372Prezydent Miasta Starogard Gdański zaprasza do partnerstwa na rzecz Programu „Starogardzka Karta Dużej Rodziny”.
W ubiegłym roku Rada Miasta Starogard Gdański przyjęła Uchwałę w sprawie wprowadzenia Programu „Starogardzka Karta Dużej Rodziny”. Starogardzka Karta opiera się o dokument i zasady rządowej Karty Dużej Rodziny (ustawa
z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny Dz. U. z 2014 r. poz.1863). W celu wykonania Uchwały Rady Miasta Prezydent Starogardu Zarządzeniem z dnia 24 kwietnia br. dookreślił zasady i tryb przystępowania do Programu „Starogardzka Karta Dużej Rodziny”.
Jednostki miejskie (Ośrodek Sportu i Rekreacji, Starogardzkie Centrum Kultury, Muzeum Ziemi Kociewskiej, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Zakład Komunikacji, spółki miejskie, Starogardzkie Centrum Rehabilitacji, Przychodnia Leczenia Uzależnień, Przychodnia Lekarska, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 – pływalnia) określają ulgi dla rodzin  wielodzietnych w wewnętrznych regulaminach oraz cennikach.
Program adresowany do starogardzian nie będzie pełny i celowy, jeżeli zabraknie
w nim starogardzkich przedsiębiorców. Liczymy na wsparcie rodzin wielodzietnych także przez lokalny handel, usługi i przemysł oraz zewnętrznych organizatorów imprez i wydarzeń społeczno-kulturalnych i sportowych.
Zapraszamy do zapoznania się z załączonymi dokumentami oraz zgłaszania udziału
w Programie „Starogardzka Karta Dużej Rodziny”.
Bliższych informacji udziela Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Starogard Gdański, pod nr tel. 58 530 60 78.

Wzór karty:

ilustracja

Pliki do pobrania:
Uchwała Nr LVIII/548/2014 w sprawie Wprowadzenia Programu
Zarządzenie Nr 155/04/2015 w sprawie zasad i trybu przystępowania do Programu
– Załącznik Nr 1 do Zarządzenia
Załącznik nr 2 do Zarządzenia
Załącznik nr 3 do Zarządzenia

WIS

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl