DNI STAROGARDU świętujmy razem!

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak zaprasza na VI Wielki Jarmark Kociewski, połączony z obchodami Dni Starogardu. Impreza odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny w ostatni weekend czerwca. Wystąpią gwiazdy muzyki disco polo: Dwa plus Dwa, After Party, Andre, Playboys oraz Piękni i Młodzi, a także gwiazdy polskiej estrady, czyli Kult, Margaret i Kabaret Młodych Panów. Nie zabraknie dobrej zabawy i mnóstwa dodatkowych atrakcji.

Wielki Jarmark Kociewski od pięciu lat przyciąga tłumy mieszkańców i przebywających w Starogardzie gości. To wielkie święto Miasta jest okazją do spotkań i wspólnej zabawy. Od rana do późnych godzin wieczornych 29 i 30 czerwca na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny na mieszkańców czekać będzie mnóstwo atrakcji. Nie zabraknie stoisk z regionalnymi wyrobami i żywnością, ciekawych atrakcji dla najmłodszych, imprez sportowych, a przede wszystkim dużej dawki dobrej muzyki i humoru.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla mieszkańców dwa fantastyczne spotkania z muzyką, której rytmy nie pozostaną nikomu obojętne. Wystąpią niekwestionowane gwiazdy polskiej muzyki rockowej, popu i discopolo.

DZIEŃ I – 29 CZERWCA 2018

29 czerwca 2018 r. do tańca rozgrzewać będą gwiazdy disco polo

Wielkie święto Starogardu rozpoczniemy 29 czerwca uroczystym, barwnym przemarszem ulicami miasta z udziałem władz miasta, Bractwa Kurkowego, klubów sportowych, organizacji pozarządowych i mieszkańców. Korowód poprowadzi orkiestra dęta Starogardzkiego Centrum Kultury.  Po uroczystej intronizacji nowego Króla Kurkowego i przekazania mu Klucza do bram Miasta, rozpocznie się zabawa. Tego dnia wieczór umilą nam gwiazdy muzyki DISCO POLO. Koncerty rozpocznie starogardzki zespół  Dwa plus Dwa. Potem na scenie zobaczymy  After Party,  ANDRE, Playboys oraz na zakończenie Pięknych i Młodych. Koncerty poprzedzi pokaz STRONGMANÓW

DZIEŃ II – 30 CZERWCA 2018

MARGARET w Starogardzie zaśpiewa 30 czerwca 2018 roku

Drugi dzień Dni Starogardu w niczym nie będzie ustępować pierwszemu. Tego dnia tradycyjnie będzie można się przebadać w Parku Zdrowia z Kociewskim Centrum Zdrowia &Polpharmą oraz odwiedzić stoiska wystawiennicze z rękodziełem i wyrobami artystycznymi. Organizatorzy zapraszają też na warsztaty Semilac z Margaret. Będzie można zrobić sobie pamiątkową fotografię w Fotobudce  i skosztować wyszukanych potraw na Festiwalu Foodtrucków. Na scenie oprócz regionalnych artystów, wystąpi Kabaret Młodych Panów. Wieczorem zaś publiczność bawić będzie Margaret i rockowy zespół KULT.

Gwiazdą wieczoru 30 czerwca będzie zespół KULT

To będą dwa dni pełne szaleństwa. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i nikt nudzić się nie będzie! Serdecznie zapraszamy! 

Organizatorami imprezy są:
Urząd Miasta w Starogardzie Gdańskim
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim

Magdalena Dalecka

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
magdalena.dalecka@um.starogard.pl