Zmiany w BO 2018 – będzie można głosować przez Internet?

Władze miasta wychodzą naprzeciw potrzebom mieszkańców. Proponują dogodne zmiany w regulaminie Budżetu Obywatelskiego 2018. Najważniejszą z nich jest możliwość głosowania internetowego na wybrane projekty. Drogą elektroniczną będzie można też składać wnioski.

Propozycje zmian

Każdy mieszkaniec miasta, bez wychodzenia z domu, będzie miał możliwość oddania głosu na wybrany przez siebie projekt. Nie oznacza to, że osoby, które nie korzystają z Internetu będą z głosowania wykluczone. Wzorem lat poprzednich, dla wszystkich mieszkańców stworzone zostaną punty do głosowania, tzw. „ruchome” urny, dostępne w miejscach i terminach określonych w harmonogramie.

Krokiem naprzód będzie także możliwość składania wniosków drogą internetową. Obowiązkowym załącznikiem będzie oczywiście lista poparcia, którą w zeskanowanej formie, wnioskodawca załączy do składanego wniosku. Ewentualne uzupełnianie wniosków także odbywać się będzie przez Internet.

Według nowego regulaminu większego znaczenia nabierze też projekt ogólnomiejski. Prezydent Starogardu proponuje przeznaczyć na jego realizację 140 tys. złotych. – To bardzo ważny projekt. Ma służyć całej społeczności miasta, niezależnie od lokalizacji, właśnie dlatego chcemy przeznaczyć na niego większą sumę. Chcielibyśmy stworzyć coś trwałego i potrzebnego wszystkim mieszkańcom – mówi prezydent Janusz Stankowiak.

Co jeszcze chcielibyście zmienić?

Na zmianę regulaminu Budżetu Obywatelskiego wpływ może mieć każdy. Jeśli macie Państwo pomysły, na uwagi i opinie czekamy do 28 lutego 2017 r. Można je przesyłać drogą mailową na adres: bo2018@um.starogard.pl

Regulamin Budżetu Obywatelskiego do pobrania tutaj:

Propozycje zmian w regulaminie Budżetu Obywatelskiego zostaną przedstawione Radzie Miasta, której opinia będzie decydująca.

Zapisz

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl