Bohaterowie są wśród nas

Niedawno trzej nauczyciele wychowania fizycznego uratowali mężczyznę, który wpadł do Wierzycy. 27 września Piotr Mandziara, Marek Murawski i Wojciech Myszk odebrali podziękowania i gratulacje od prezydenta Starogardu Gdańskiego Janusza Stankowiaka.

Prezydent miasta pogratulował nauczycielom bohaterskiej i godnej naśladowania postawy. – Rzadko mam okazję spotykać się z bohaterami. Dzisiaj taka okazja się zdarzyła. Jest mi bardzo miło, że tymi bohaterami są starogardzcy nauczyciele, którzy wykazali się taką postawą, jaką powinni wykazać się wszyscy mieszkańcy i to nie tylko Starogardu Gdańskiego, ale i całego kraju. Znamy siebie na tyle, na ile w takich ekstremalnych sytuacjach potrafimy stanąć na wysokości zadania. Panowie, zrobiliście coś, na co nie każdego byłoby stać. Jesteście nie tylko nauczycielami, którzy na co dzień dają przykład uczciwej, rzetelnej pracy, ale też wzorem do naśladowania. Teraz udowodniliście, że jesteście wzorem nie tylko dla młodzieży, ale też dla nas wszystkich, dla całej lokalnej społeczności. Bardzo serdecznie dziękuję Wam w imieniu swoim i wszystkich mieszkańców Starogardu Gdańskiego – powiedział Janusz Stankowiak.

Podczas spotkania z prezydentem Piotr Mandziara, Marek Murawski i Wojciech Myszk szczegółowo opowiedzieli mu o przebiegu zdarzeń. 47-letni starogardzianin wpadł do rzeki tuż przy hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zauważyli to uczniowie, którzy mieli tam lekcję wychowania fizycznego. Zaalarmowali swoich nauczycieli. Piotr Mandziara bez chwili wahania wskoczył do Wierzycy i uratował tonącego mężczyznę. Wydostać go na brzeg pomogli mu koledzy Wojciech Myszk i Marek Murawski.

Szczegóły tej historii znajdziecie Państwo pod adresem: http://starogard.pl/postawa-godna-nasladowania-40913/

Fot. Małgorzata Rogala

Od lewej: Piotr Mandziara, Marek Murawski, Wojciech Myszk, prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

 

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl