Akcja „Zamaskowani” trwa

Dzisiaj do Urzędu Miasta trafiło 52 000 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku. Wszystkie trafią do pocztowych skrzynek starogardzian. W każdej zapakowanej przez urzędników kopercie znajdują się trzy maseczki, do których dołączona jest instrukcja obsługi i list od prezydenta Starogardu.

Od 15 kwietnia rozpocznie się dystrybucja maseczek. Jako pierwsi otrzymają je mieszkańcy osiedli zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Kociewie”. – Bardzo dziękuję Spółdzielni za otwartość i pomoc w dystrybucji maseczek. To akcja na szeroką skalę. Żeby maseczki dotarły do wszystkich mieszkań potrzebowaliśmy wsparcia i uzyskaliśmy je, za co jestem niezmiernie wdzięczny – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak. Na stronie internetowej Urzędu Miasta http://www.starogard.pl oraz na naszym profilu na Facebooku https://www.facebook.com/starogard/ na bieżąco podawać będziemy listę adresów, gdzie kolejno będą trafiały maseczki.

W każdej kopercie znajduje się instrukcja obsługi i list od Prezydenta Miasta Starogard Gdański.

Zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej od 16 kwietnia będzie obowiązkiem. Wyprzedzając nakaz, Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak rozpoczął akcję „Zamaskowani”, za pomocą której apeluje do mieszkańców o noszenie maseczek. Możemy dzięki nim zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa i tym samym uratować niejedno ludzkie życie.

Koperty, w których znajdują się maseczki są oznakowane logiem akcji „Zamaskowani” oraz logiem Starogardu Gdańskiego. 

Zakup maseczek oraz druk instrukcji ich użytkowania sfinansowany został z budżetu Gminy Miejskiej Starogard Gdański. 

Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak osobiście dostarczył maseczki do administracji Spółdzielni Mieszkaniowej „Kociewie”.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl