Ze Starogardu w cztery strony…Kociewia

  • SZLAKI KONNE

Kociewie na 4 kopyta
  „Rozpocznij stępem – poznawaj niespiesznie jeden za drugim kolejne ośrodki jazdy konnej w naszym Regionie. […] Galop i cwał niech zostanie na czas wizyty i zrealizowania swoich odwiecznych lub zupełnie nowych marzeń.
„Kociewie na 4 kopyta” to Kociewiacy, koniarze, pasje, fotografie i teksty przywracające Twoje marzenia.
Wystarczy byś „wyprowadził je ze stajni”…  www.konie.kociewie.eu

Stado Ogierów
Starogard Gdański
ul. Mickiewicza 13
  „Klejnot w koronie końskiego Kociewia, który świeci blaskiem przykładu od 1788 roku. Z tak odległej przeszłości pochodzą pierwsze wzmianki o pruskiej „stadninie koni wojskowych”. Pod obecną nazwą ta kociewska Mekka koniarstwa najwyższych lotów jest powszechnie rozpoznawalna od 1897 roku”

  • SZLAKI WODNE

Wierzyca: nurty kultury, nurty natury
    Wierzyca przyciąga jak magnes – wędkarzy, miłośników ptaków, kajakarzy… tylko od strony wody, płynąc z nurtem rzeki, możemy poczuć prawdziwe jej tętno. Nurt jest tak silny, że kajak niemal płynie sam. Wierzyca, ma charakter rzeki górskiej, więc trzeba być w gotowości, by nie wpaść na kamienie, albo nie zahaczyć o pochylone lub powalone drzewo. Meandry nurtu nie pozwolą nam zasnąć…   www.wierzyca.pl

  • SZLAKI ROWEROWE

Kociewskie trasy rowerowe
   Przez miasto Starogard Gdański przechodzą trasy rowerowe szlaku: Starogardzkiego – niebieski, Jeziornego – zielony, Maternów – czerwony i Joanickiego – czarny o czym informuje oznakowanie tras oraz tablice w punktach informacyjnych.
Takich punktów na terenie miasta jest kilka:
–  dla szlaku Jeziornego (zielony) oraz Starogardzkiego (niebieski) punkt położony jest w centrum miasta, na terenie kompleksu OSiR.
W tym miejscu rozpoczyna się też starogardzka trasa turystyczna „Korona i krzyż”,
–  szlak Maternów (czerwony) ma punkt położony na terenie po cmentarzu ewangelickim przy ul. Owidzkiej,
–  punkt szlaku Joanickiego (czarny) położony jest w części miasta zwanego Kocborowo, na terenie parkowym Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych.  www.rowery.kociewie.eu/

  • SZLAKI PIESZE

Trasa „Korona i krzyż”
  składa się z 13 tablic ustawionych przy najważniejszych, z punktu widzenia historycznego, miejscach w centrum Starogardu. Wędrówkę rozpocząć można przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich i po przejściu prawie godzinnej pętli zakończyć przy dawnych murach miejskich na ul. Browarowej. Po drodze mijać będziemy m.in. kompleks młynów i Pałac Wiecherta, dawne koszary pruskie i synagogę, Basztę Gdańską, farę św. Mateusza oraz Rynek z Ratuszem.
/pl/dokumenty/trasa_turystyczna

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support